برخورد ناو آمریکا با کشتی ماهیگیر کوریای جنوبی
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۲۶    ۱۳۹۶/۲/۲۱ کد خبر: 132938 منبع: پرینت

در جریان تمرینات رزمی نیروهای دریایی آمریکا در کوریای جنوبی یک ناو جنگی این کشور با یک فروند کشتی ماهیگیری کوریایی برخورد کرد.
این در شرایطی است که ناوهای آمریکایی در هفته های گذشته حضور گسترده و پر رنگی در شبه جزیره کوریا داشته اند و کوریای شمالی از این بابت ابراز گلایه و انتقاد کرده است.

بر اساس گزارش وزارت دفاع کوریای جنوبی، ظاهرا این اتفاق (سه شنبه) رخ داده و این وزارتخانه با اشاره به این حادثه تصریح کرده که به ندرت دیده شده است چنین حادثه ای در جریان تمرینات ناوها در منطقه رخ دهد.

خبرگزاری یونهاپ از کوریای جنوبی هم گزارش کرده که ناو جنگی «یو اس اس چامپلین» آمریکا حوالی ظهر با این کشتی ماهیگیری برخورد کرده است. این ناو حامل موشک های کروز آمریکا، زمانی با کشتی بزرگ ماهیگیری کوریای جنوبی برخورد کرد که نزدیک به شش نفر خدمه و ملوان در آن حضور داشتند.

با این وصف گزارش ها حاکی است که در جریان وقوع این رویداد به هیچ یک از سرنشینان کشتی ماهیگیری آسیبی وارد نشده است. نیروی دریایی آمریکا و وزارت دفاع کوریای جنوبی در حال بررسی این هستند که این اتفاق چگونه رخ داده و چه میزان خسارت به کشتی ماهیگیری وارد شده است.

ناوهای آمریکایی بخشی از ناوگروه هجومی «کارل وینسون» هستند که آمریکا به اطراف شبه جزیره کوریا و اقیانوس آرام اعزام کرده است تا تحرکات کوریای شمالی را زیر نظر داشته باشد.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کوریا
ناو آمریکا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است