رویارویی جنگنده روسی و هواپیمای نظامی آمریکا
 
تاریخ انتشار:   ۱۷:۲۴    ۱۳۹۶/۲/۲۲ کد خبر: 132992 منبع: پرینت

شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه امروز (جمعه) با اعلام این خبر افزود: اقدام جاسوسی هوایی آمریکا 9 می بر فراز منطقه آبی دریای سیاه در محدوده آب های بین المللی صورت گرفت.

پاملا کوزنی سخنگوی نیروی هوایی آمریکا نیز با تائید بروز چنین اقدامی اعلام کرد که نزدیکی دو هواپیما هنگامی صورت گرفت که پی-8ای پوسیدون در حال انجام ماموریت پیش بینی شده بود و عملکرد خدمه هر دو طرف نیز حرفه ای و بی خطر پایان یافت.

پیشتر هم اعلام شده بود که در همین روز (9 می) مصادف با جشن ملی پیروزی شوروی در جنگ دوم جهانی نیز دو فروند هواپیمای تجسسی پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) متعلق به آمریکا و سوئد نزدیک استان برون مرزی کالینینگراد در غرب روسیه و کناره دریای بالتیک، پرواز جاسوسی انجام دادند.

در این دو عملیات جاسوسی هوایی، هواپیمای «ار.اس-135» وابسته به آمریکا برفراز بندر بالتیسک و گلف استریم سویدن نزدیک استان کالینینگراد در ساحل دریای بالتیک پرواز تجسسی انجام دادند.

به گزارش رسانه ها، اخیرا شمار پرواز هواپیماهای تجسسی ناتو و همچنین آمریکا نزدیک روسیه در منطقه بالتیک، سواحل کریمه و همچنین محل استقرار نظامیان روس در حمیمیم و پایگاه دریایی طرطوس سوریه محل حضور رزمناوهای روسی در مدیترانه افزایش یافته است.

در برخی مواقع عملا هر روز یک هواپیما در این مناطق گشت زنی می کند و پس از استقرار سامانه های پدافند موشکی اس 400 و موشک های تاکتیکی اسکندر در منطقه کالنینگراد نیز این پروازها شدت گرفته است.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
روسیه
آمریکا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است