اجلاس آمریکایی- عربی و اسلامی در عربستان
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۷    ۱۳۹۶/۲/۲۵ کد خبر: 133101 منبع: پرینت

دعوت عربستان از سلطان برونیی برای شرکت در نشست ریاض با حضور ترامپ

وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی عربستان در دیدار با سلطان برونیی از طرف ملک سلمان دعوت نامه شرکت در اجلاس کشورهای عربی، آمریکا و اسلامی را به وی تسلیم کرد.

دعوت از سلطان برونیی برای شرکت در نشست ریاض در راستای دعوت 'سلمان بن عبدالعزیز' پادشاه عربستان سعودی از سران 17 کشور به منظور شرکت در نشستی با حضور 'دونالد ترامپ' رییس جمهور آمریکا در ریاض انجام شده است.

تارنمای روزنامه 'برودایرکت' برونئی روز دوشنبه اعلام کرد 'حسن البلقیه' سلطان برونیی در دیدار 'عواد بن صالح' وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی عربستان به عنوان فرستاده ویژه 'سلمان بن عبدالعزیز آل سعود' دعوت نامه ای از پادشاه عربستان دریافت کرد.

براساس این گزارش، 'سلمان بن عبدالعزیز' از سلطان برونیی برای شرکت در اجلاس 'آمریکایی - عربی و اسلامی' که در ریاض برگزار می شود، دعوت کرده است. پادشاه عربستان اخیرا از برونیی کشوری کوچک در جنوب شرق آسیا دیدار و با سلطان این کشور مذاکره کرد.

اجلاس آمریکایی- عربی و اسلامی قرار است 21 می (31 ثور) در ریاض پایتخت عربستان برگزار شود . 'الجبیر' وزیر خارجه عربستان برگزاری اجلاس آمریکایی - عربی در ریاض را گامی مهم در جهت مقابله با افراط گرایی و تروریسم خوانده است، درحالیکه ریاض و واشنگتن حامی اصلی گروه های تروریستی در منطقه به ویژه سوریه و عراق هستند.

از سوی دیگر عربستان از ششم ماه حمل سال گذشته خورشیدی تاکنون با تجاوز هوایی، دریایی و زمینی به یمن موجب شهادت هزاران مسلمان مظلوم یمنی شده و تقریبا تمامی زیرساخت های این کشور مسلمان نشین را نابود کرده است.

سفر 'دونالد ترامپ' رییس جمهوری آمریکا به عربستان در حالی انجام می شود که وی به شدت از اسلام و مسلمانان انتقاد کرده است و ماه مارس 2016 گفت: به نظر من اسلام از ما متنفر است.

وی مشاوران با طرز تفکر ضد اسلامی استخدام کرده و تلاشش برای جلوگیری از مهاجرت مسلمانان به خاک آمریکا توسط دادگاه های فدرال آمریکا متوقف شده است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   بخدای بزرگ پناه میدهیم انسانیت را


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است