دبیرکل اتحادیه عرب: ترامپ در دام اسراییل نیفتد
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۲۱    ۱۳۹۶/۲/۲۶ کد خبر: 133143 منبع: پرینت

«احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب دوشنبه شب درخصوص سفر چند روز آینده دونالد ترامپ به خاورمیانه و به سرزمین های اشغالی گفت: امیدوارم که رییس جمهوری آمریکا در دام بازی های اسراییل نیفتد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، وی دوشنبه شب در جمع خبرنگاران در فرودگاه بین المللی بیروت افزود: امیدوارم که دیدار ترامپ به منطقه پیامدهای مثبتی دربرداشته باشد و واشنگتن مواضع جدیدی را در پیش گیرد که با سال های گذشته متفاوت باشد.

ابوالغیط تصریح کرد: امیدوارم، آمریکا به اجرای روند صلح پایبند باشد و در چارچوب آن آرزوی مردم فلسطین در تشکیل دولت مستقل به مرکزیت قدس شریف فراهم شود.

همچنین وی تاکید کرد: دیدار ترامپ از منطقه نشان از اعتراف رییس جمهوری آمریکا به اهمیت خاورمیانه دارد. سفر ترامپ به منطقه نشان می دهد که واشنگتن قبول دارد توافق، تفاهم، همکاری و هماهنگی بین جهان اسلام و آمریکا به عنوان قطب اصلی جهان غرب ضروری است. وی در ارتباط با اسیران فلسطینی گفت: اتحادیه عرب با دبیرکل سازمان ملل در اینباره گفتگوهایی را انجام داده است.

ابوالغیط شامگاه دوشنبه عازم لبنان شد تا در کنفرانس سالانه مرکز پژوهش های راهبردی ارتش لبنان با عنوان «تناقض نزاع و تحول در جهان عرب» سخنرانی کند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
اسراییل
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است