در جهان امروز افغانستان به پرتگاه سقوط رسیده است
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۳۶    ۱۳۹۶/۲/۲۷ کد خبر: 133215 منبع: پرینت

جهان امروز، جهانی است پر از خشونت، بی اعتمادی، ترس، بیگانگی، جهان مرزبندی ها، جهان مملو از نابرابری ها توام با بی عدالتی و...

جهانی که حتی برای یک لحظه هم نه می شود در آن احساس امنیت کرد. از هر زاویه که به جهان امروزی چشم بیاندازید با بحران و خشونت رو به رو می شوید. بحران هایی که با گذشت هر روز جهان و پیرامون ما را ترسناک تر و تاریک تر می سازد، بحران هایی که دایره انسان اندیشی و انسان گرایی را محدود و محدودتر می نماید.

دروازه امیدها و آرزوهای همگان را می بندد، خبرها و روایت هایی که هر روز و هر ساعت از طریق رسانه ها آنند پخش و نشر می گردند؛ چیزی نیستند جز، جنگ، انفجار، خودمرداری (انتحاری)، کشتار بی رحمانه انسان های بیگناه این سرزمین به وسیله هراس افگنان بی رحم و بی عاطفه و خشونت علیه زنان و تجاوز غیر انسانی بر کودکان خوردسن و همه و همه...!

در واقعیت امر جهان امروز خصوصا کشور بلازده ما به پرتگاه سقوط خویش رسیده است. خشونت و تفکر و اندیشه افراط گرایی جای تمام ارزش های انسانی را در این سرزمین گرفته، جهان امروز ما را می توان جهان دود و آتش، کینه توزی، دشمن کامی و تفکر ناسازگار همیشه در ستیز با نوگرایی و نوسازی نامید.

فتاح مهریان


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
افغانستان
جهان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است