رهبران نگاه پرسشگرانه به ناکامی هایشان ندارند
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۲۲    ۱۳۹۶/۲/۲۷ کد خبر: 133233 منبع: پرینت

چرا احزاب اسلامی، جهادی و رهبرانشان، نگاه درونی پرسشگرانه به عوامل و ریشه های اصلی ناتوانی و ناکامی های خویش ندارند؟

بسیاری از رهبران و اعضای احزاب و گروه های اسلامی، مشکلات امروز مسلمانان از اختلاف و نزاع خونین درونی تا عقب ماندگی و ناتوانی کشورهای اسلامی و جنگ در این کشورها را دسیسه و توطیه دشمنان اسلام تلقی می کنند.

آنها با این باور و تلقی، کمتر و یا شاید هیچگاه حاضر نمی شوند تا نگاه درونی به ریشه های این بحران و معضلات داشته باشند و حتی بحث بر سر عوامل درونی را بحث انحرافی، مزدوری و همراهی با کفار و دشمنان اسلام می پندارند.

در سایه این باور و تلقی است که احزاب اسلامی و جهادی مدعی حاکمیت نظام اسلامی و حتی احزاب و گروه های اسلامی مداراگر و میانه رو، حاضر نمی شوند و نشده اند تا ناکامی های خود و بحران موجود را در نشست های درونی و میان حزبی خویش مورد ارزیابی قرار دهند. مثلا در افغانستان از سال 1371 (1992) تا اکنون (1396خورشیدی -2017 میلادی) آیا شما دیده اید که رهبران احزاب اسلامی و جهادی و اعضای ارشد و فعال این احزاب، مجالس و گردهمایی بر سر بحث و ارزیابی ضعف ها و ناکامی های خود داشته باشند؟ و در افغانستان این نگرش و تلقی نادرست با یک نکته نادرست و فضیحت بار دیگر نیز همراه است که بسیاری از مدعیان انتقاد ناپذیر و درون نانگر تنظیم های اسلامی و جهادی، درحالیکه تقصیر ناتوانی و ناکامی خود را به گردن دشمنان اسلام و به ویژه کافران نصارا و یهود می اندزاند اما خود در چتر حمایت و کمک این کافران، حیات به سر می برند و شریک سفره قدرت سیاسی و دولتی می شوند که توسط همین کافران نصارا تمویل و تجهیز می شود و ادامه حیات می یابد.

محمد اکرام اندیشمند


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
افغانستان
رهبران حزب
نظرات بینندگان:

>>>   عوامل اصلي اش معلوم است چون تمام شان مزدور استند تصم گيرى خارجي هااست.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است