آلمان 8 مکان جدید را برای استقرار ناوگان هوایی دارد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۲۳    ۱۳۹۶/۲/۲۸ کد خبر: 133258 منبع: پرینت

دولت آلمان در واکنش به ممنوعیت اعمال شده از سوی مقامات آنکارا بر بازدید اعضای پارلمان این کشور از پایگاه هوایی«اینجرلیک»در ترکیه، 8 مکان جدید را جهت انتقال ناوگان هوایی خود در نظر دارد.

به نقل از راشاتودی، وزیر دفاع آلمان با اشاره به ادامه ممنوعیت اِعمالی از سوی آنکارا بر دیدار اعضای پارلمان آلمان با نیروهای نظامی این کشور در پایگاه هوایی «اینجرلیک» ترکیه، تایید کرد که دولت آلمان 8 مکان جدید را به عنوان جایگزینی برای این پایگاه هوایی درنظر دارد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، «اورزلا فون در لاین» وزیر دفاع آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد تیمی به منظور ارزیابی یک محل جهت استقرار جتهای شناسایی «تورنادو» و یک هواپیمای سوخت گیری، در حال حاضر در اردن بسر می برد.

طبق اظهارات وزیر دفاع آلمان که وزارت تحت ریاست وی فهرستی از هشت مکان احتمالی را تهیه کرده است؛ کشور قبرس نیز یکی از مکان های موردنظر است.

گفتنی است که اوایل هفته جاری، ترکیه دیدار برنامه ریزی شده شماری از قانونگذاران آلمان با 270 نیروی نظامی این کشور مستقر در پایگاه هوایی اینجرلیک ترکیه را ممنوع کرد. این نیروهای نظامی آلمان در حال انجام وظیفه در ایتلاف ادعایی آمریکا علیه داعش هستند. این دیدار برای روز سه شنبه برنامه ریزی شده بود.

این اقدام آنکارا پس از آن صورت گرفت که آلمان به سربازان ترکیه ای که به زعم دولت اردوغان در کودتای نافرجام سال گذشته این کشور دست داشته اند، پناهندگی اعطا کرده است.

وزیر دفاع آلمان همچنین گفت که به رغم ادامه گفتگوها با مقامات آنکارا، برلین سایر گزینه ها را برای تعیین محل استقرار هواپیماهای شرکت کننده در ایتلاف ادعایی آمریکا علیه داعش بررسی می کند.

رسانه های آلمان پیش از این گزارش دادند که برلین 8 مکان را برای انتقال هواپیماهای خود در نظر دارد که کشور اردن یکی از محتمل ترین گزینه ها است.

شایان ذکر است که امتناع اخیر آنکارا از اعطای مجوز بازدید به قانونگذاران آلمانی، امری بی سابقه نبوده است؛ چرا که در سال گذشته نیز مقامات ترکیه در واکنش به تصمیم پارلمان آلمان برای به رسمیت شناختن نسل کشی ارامنه توسط امپراتوری عثمانی در اوایل قرن بیستم، این بازدیدها را ممنوع ساختند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ناوگان هوایی
آلمان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است