پارلمان اتریش ممنوعیت برقع را تصویب کرد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۳۵    ۱۳۹۶/۲/۲۸ کد خبر: 133261 منبع: پرینت

پارلمان اتریش ممنوعیت برقع در اماکن عمومی را در قالب قانون جدید مهاجرتی تصویب کرد.

به گزارش رسانه های اتریش، با وجود اختلاف های سیاسی هفته های اخیر در دولت ایتلافی ، این قانون در جلسه سه شنبه شب پارلمان با حمایت هر دو حزب حاکم یعنی حزب سوسیال دمکرات و حزب محافظه کار 'مردم' به تصویب رسید.

بر اساس این قانون، از اول ماه اکتبر زنانی که در اماکن عمومی و همچنین دانشگاه ها و دادگاه ها صورت خود را با برقع بپوشانند 150 یورو جریمه خواهند شد.

یکی دیگر از تدابیر پیش بینی شده در این قانون جدید مهاجرتی برگزاری دوره های 12 ماهه برای ادغام مهاجرانی است که بخت بیشتری برای باقی ماندن در اتریش دارند. این دوره ها شامل آموزش زبان آلمانی و همچنین آشنا کردن پناهجویان با اصول اجتماعی و اخلاقی در این کشور است. همچنین بر اساس این قانون، مهاجران باید کارهای بدون دستمزدی برای آماده شدن برای ورود به بازار کار در اتریش انجام دهند.

این در حالی است که احزاب اصلی اتریش از سوی حزب دست راستی و پوپولیست 'آزادی' که این مصوبه را کافی نمی داند، تحت فشار قرار گرفته اند.

در پی شکست دولت ایتلافی در اتریش، احزاب این کشور برای برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در روز 15 اکتبر به توافق رسیدند؛ انتخاباتی که می تواند به ورود حزب راستگرا و پوپولیست 'آزادی' به دولت منجر شود.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
برقع
اتریش
نظرات بینندگان:

>>>   ايتلاف دوستم با عطا محمد نور ميتواند باعث از بين رفتن اعتبار مردمي هردوي شان گردد- چه بااايتلاف مكرر انها نشان خواهند داد كه هر دوي شان صرف وصرف در صدد حفاظت قدرت شخصي خود شان بوده در قصه مردم نه ميباشند.
نوروز


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است