مقبولیت داکتر عبدالله نفعی برای ملت ندارد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۰۳    ۱۳۹۶/۲/۲۸ کد خبر: 133268 منبع: پرینت

کج بنشینیم و راست بگوییم.

مطلبی را مرور کردم در ارتباط به امتیازات داکتر عبدالله نسبت به هم تیمی هایش که به دو مورد عمده منحیث امتیاز های او نسبت به سایرین اشاره شده بود. یکی مشروعیت ناشی از رای مردم و دوم وجهه نرم و انعطاف پذیر او که باعث مقبولیت اش در نظر جامعه بین المللی شده است. این نوشته هرچند روحیه کمپاینی داشت اما فرض کنیم این بی طرفانه باشد، خالی از عیب و نقص جدی در برداشت نویسنده نیست.

1. اینکه مشروعیت همیشگی نیست، همانطور که به دست آمد نیز از دست می رود بپرسید از رای دهندگان به داکتر عبدالله که از صد نفر چند نفر امروز هم حاضر اند دوباره او را تایید کنند و برایش رای بدهند؟ شاید یک نفر و یا هم هیچ.

2. شهروندان از دادن رای و مشروعیت به کسی انتظار و توقعاتی دارند که او قبلا به آن متعهد شده است، آیا از تعهدات داکتر عبدالله از صد یکی به منصه اجرا رسیده است؟ باز هم جواب منفی است!

3. آیا داکتر عبدالله را برای جذابیت شخصی اش رای داده بودند یا به نمایندگی از یک جریان و جمع؟ آیا او به این جمع و ارزش های آنها جز حرف، عملا وفادار مانده است؟ و یا کوچکترین کاری انجام داده است؟ بازهم پاسخ منفی است و گاها اگر چیزی در این زمینه دیده شده باشد، استثنایی در یک قاعده است که هر جایی صورت گرفته می تواند.

و سوال های بسیار دیگری که متوجه ایشان است، خود می توانید حدس بزنید. بحث مقبولیت بیرونی هیچ یک از چهره های حوزه مقاومت به طور سنتی و به خصوص نزد آمریکاییان به پای بدنام ترین چهره از آمریکا آمده نمی رسد و این به تجربه ثابت است، فرض کنیم این مقبولیت را داکتر عبدالله داشته باشد چه استفاده از آن به نفع کل ملت و بخصوص روندی که او را به اینجا رسانید، برده شده است؟

قبلا هم گفته ام و حالا هم تاکید می کنم کسانی که به امروز و فردای خود، مردم و ارزش هایی که در آن بزرگ شده اند می اندیشند، به این نقل و نبات های هوایی دل خوش نکنند و حداقل کاری که در جهت آگاهی بخشی به مردم شان کرده می توانند دریغ نورزند.

امروزه کشور در یک بلاتکلیفی سیاسی است هم از نقطه نظر تمامیت خواهی های عده ای در ارگ و هم از نظر عدم وجود یک بدیل سیاسی پاسخگو اما دایمی نیست. بنابرین به درستی قضایا را تجزیه و تحلیل کنیم و بلندگوی این و آن نشویم!

برنا صالحی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
داکتر عبدالله
رییس اجرایی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است