روسیه برای کمک به افغانستان اعلام آمادگی کرد
 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۴۸    ۱۳۹۶/۲/۲۸ کد خبر: 133300 منبع: پرینت

در پی طرح خواسته افغانستان برای دریافت کمک از روسیه، نماینده رییس جمهوری این کشور برای بررسی موضوع در صورت ارایه درخواست رسمی کابل اعلام آمادگی کرد.

کابولوف نماینده رییس جمهوری روسیه در افغانستان گفت: اگر دولت افغانستان در نامه ای رسمی از روسیه درخواست کمک کند، ولادیمیر پوتین امکان چنین کمکی را به کابل بررسی می کند.

کابولوف روز چهارشنبه در مصاحبه با روزنامه روسی ایزوستیا چاپ مسکو گفت که تصمیم در مورد کمک به افغانستان را فقط رییس جمهوری روسیه می گیرد.

محمد اشرف حیدری رییس اداره امور سیاسی و برنامه ریزی راهبردی وزارت خارجه افغانستان به تازگی در جریان سفر به روسیه، اعلام کرد: کابل از مسکو خواستار دریافت کمک های نظامی، ارایه خدمات تعمیر و نگهداری جنگ افزاری و آموزش پرسنل نظامی و کادر پولیس شده است.

شبکه تلویزیونی روسی ار.ب.کا به نقل از سخنان حیدری پس از مذاکره وی با مقام های روس در مسکو، گفت: مساله کمک های نظامی و آموزش پرسنل ارتش و سازمان پولیس افغانستان در دیدار با مقام های وزارت خارجه روسیه مطرح و بررسی شد.

وی افزود: از طرف روسی خواستیم در تعمیر و نگهداری چرخبال های تحویل گرفته از روسیه با افغانستان مشارکت کند. روسیه در سال های اخیر 12 فروند بالگرد نظامی به افغانستان تحویل داده که بخش عمده این چرخبال ها با بودجه آمریکا خریداری شده است. روسیه همچنین سال گذشته از افغانستان خواسته بود، فهرست نیازمندی های این کشور را برای مبارزه با تروریسم ارایه کند.

به گزارش رسانه های روسی، این کمک ها شامل بالگردهای نظامی، تانک، موشک انداز و انواع تسلیحات سبک می شود. آموزش پرسنل نظامی و پولیس افغانستان در آموزشگاه های روسیه نیز عرصه مهم دیگر همکاری های دو کشور است که از سال 2012 جریان دارد.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
روسیه
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   باید حکومت افغانستان از روسیه بخواهد تا درهلیکوپترهائیکه اشرار مارا اکمال میکند برای اردوی ملی هم اکمالات کنند

>>>   روسیه منحیث مهد تولد لنین بزرگ که میگفت( دین افیون ملت ها است)،میتواند در عرصه دین زدایی و مجاهد زدایی،کمک های همه جانبه ایدیولوژیکی و نظامی را در اختیار افغانستان قرار دهد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است