خطرات کاشت مژه مصنوعی
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۱۵    ۱۳۹۶/۳/۱۵ کد خبر: 134112 منبع: پرینت

کاشت مژه مصنوعی اگرچه بیرون از چشم است اما می تواند باعث عفونت های چشمی شود.

بسیاری از افراد تصور می‌کنند مژه مصنوعی، چون خارج از چشم قرار می‌گیرد، آسیبی برای بدن به همراه ندارد در حالی‌که این باور نادرستی است و مژه مصنوعی می‌تواند مشکلاتی را برای افرادی که به استفاده از آن تمایل دارند، ایجاد کند.

مژه، تن‌ها جنبه زیبایی ندارد. مژه می‌تواند از ورود جسم خارجی، بویژه گرد و غبار به داخل چشم، جلوگیری کند، ضمن آن‌که به خروج اشک نیز کمک خواهد کرد. هر گونه آسیب و دستکاری مژه‌ها می‌تواند باعث بروز مشکلاتی شود.

یکی دیگر از مشکلاتی که این مژه‌های مصنوعی می‌توانند در پی داشته باشند، احتمال ابتلا به حساسیت و اگزما به چسب‌هایی است که مژه‌های مصنوعی را با آن‌ها می‌چسبانند. از آنجایی که پوست لبه پلک نازک است، احتمال ابتلا به اگزما و حساسیت بسیار بالا خواهد بود.

آن دسته از افرادی که تمایل به استفاده از مژه‌های مصنوعی دارند، باید به این نکته توجه کنند که می‌توانند به مشکلاتی، چون خارش، قرمزی دور چشم، التهاب و … دچار شوند.

معمولا آن دسته از افرادی که مژه مصنوعی را برای زیباتر شدن چشم‌های خود استفاده می‌کنند، همزمان در چشم خود لنز نیز می‌گذارند که این مساله، احتمال ابتلا به عفونت چشم را در این دسته از افراد افزایش می‌دهد. حتی اگر افراد از لوازم آرایشی (در ناحیه چشم) همراه با مژه مصنوعی استفاده کنند، باز هم ابتلا به عفونت چشم در چنین شرایطی افزایش پیدا خواهد کرد.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مژه مصنوعی
نظرات بینندگان:

>>>   نه تنها مژه مصنوعی، بلکه سینه مصنوعی نیز خطراتی در بر دارد.
بعضی خانم ها حالا در افغانستان نیز از سیلیکون برای ساختن پستان های مصنوعی استفاده میکنند ،که خطر آن میرود که وجود آن را دفع کند و در نتیجه سبب عفونت و درد در ناحیه پستان ها شود.
از طرف دیگر در هنگامی که آدم با دست لمس میکند، نیز به نظر سخت میخورد و آدم احساس میکند که پستان طبیعی نیست.
از طرف دیگر در هنگام خواب نیز که بر هر پهلو خواب میکنند، همینطور لخت ایستاد است و مثل پستان طبیعی خود را لم نمیدهد.
تنها یکی نی، بلکه تا بحال ده ها تن آن را آزمایش کردم، به همبن منوال است.
حتی در کشور فرانسه یک دکتر جراح بخاطر استفاده از سلیکون دارای کیفیت پایین که خطر عفونت در زنان را بار آورده بود، به چندین سال زندان محکوم شد و از هزاران زنی که ازین سلیکون استفاده کرده بودند، خواهش شد که بخاطر سلامت وجود شان، این سلیکون ها را دوباره از پستان هایشان بیرون کنند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است