صادرات تسلیحات جنگی آلمان افزایش یافته است
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۲۱    ۱۳۹۶/۳/۲۵ کد خبر: 134557 منبع: پرینت

بر طبق آمار در مجموع صادرات تسلیحاتی آلمان کاهش یافته است. در طول سال گذشته صادرات تسلیحاتی آلمان اگر چه کمتر شده اما صادرات تسلیحات جنگی و سلاح‌های کوچک افزایش یافته است. روزنامه آلمانی «بیلد» در این مورد نوشت که ارزش صادرات تسلیحاتی آلمان در سال 2016 به 6. 85 میلیارد یورو کاهش یافته است و 1.01 میلیارد یورو از سال 2015 کمتر شده است.

آمارها حاکی از این است که در مدت زمان سپری شده از سال 2017 هم حجم صادرات تسلیحاتی کمتر شده است. در 3 ماه نخست سال جاری ارزش صادرات به 2.42 میلیارد دلار رسیده است. این رقم در سال 2016، 3.3 میلیارد دلار بود.

اما صادرات تسلیحات جنگی در سال 2016 به حدود 2.5 میلیارد یورو رسیده که تقریبا یک میلیارد یورو از سال قبل بیشتر بوده است. 2.3 میلیارد یورو از این تسلیحات به کشورهای جهان سوم صادر شدند و حدود 90 درصد از آنها هم به 3 کشور الجزایر، قطر و کوریای شمالی اختصاص داشتند.

آلمان یکی از کشورهایی است که میزان صادرات تسلیحاتی این کشور همواره مورد بحث بوده است. صادرات سلاح به کشورهایی که به نقض حقوق‌بشر متهم هستند، از جمله عربستان سعودی، از دیگر مواردی است که مخالفان دولت آلمان به دلیل آن از دولت مرکل انتقاد کرده‌اند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آلمان
صادرات اسلحه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است