درهای اتحادیه اروپا به روی بریتانیا باز است
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۲۶    ۱۳۹۶/۳/۲۵ کد خبر: 134560 منبع: پرینت

رییس جمهور فرانسه بر این باور است که درهای اتحادیه اروپا همچنان به روی پادشاهی متحد بریتانیا باز خواهد بود.

به گزارش رویترز، امانوئل ماکرون رییس جمهور فرانسه روز سه شنبه در دیدار با ترزا می نخست وزیر بریتانیا تاکید کرد: تا زمانی که مذاکرات خروج نهایی نشده است، درهای اتحادیه اروپا به روی پادشاهی متحد بریتانیا باز خواهد بود ولی زمانی که مذاکرات آغاز شود، بازگشت به عقب سخت خواهد بود.

وی در یک کنفرانس خبری در پاسخ به سوالی درباره اظهارات وزیر دارایی آلمان که گفته است "بریتانیا اگر ذهنیت خود را تغییر دهد، با درهای باز اتجادیه اروپا روبرو خواهد شد"، اظهار داشت: درهای اتحادیه اروپا هنوز تا زمانی که مذاکرات برگزیت نهایی نشده، به روی بریتانیا باز است ولی تصمیم برای خروج از اتحادیه اروپا گرفته شده و من به این تصمیم احترام می گذارم.

ترزا می نخست وزیر بریتانیا روز سه شنبه در سخنانی در جمع نمایندگان جدید پارلمان تاکید کرد: کشور به اتحاد نیاز دارد تا با چالش های مربوط به خروج از اتحادیه اروپا و برقراری امنیت پس از حملات تروریستی اخیر توسط تروریست های اسلامگرا، مقابله کند.

حزب محافظه کار بریتانیا به رهبری ترزا می در انتخابات پارلمانی اخیر اکثریت کرسی ها را از دست داده و اکنون چالش های زیادی در عرصه سیاسی این کشور در آستانه مذاکرات برگزیت وجود دارد.

وی در ادامه افزود: جدول زمانی برای برگزیت همچنان به قوت خود باقی است و مذاکرات هفته آینده آغاز خواهد شد.

پس از اینکه ترزا مِی در 29 ماه مارس گذشته با ارسال نامه‌ای فرآیند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را به جریان انداخت، اتحادیه اروپا و لندن یک برنامه‌زمانی دوساله برای نهایی کردن خروج انگلیس از این اتحادیه در پیش روی خود دارند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اروپا
انگلیس
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است