نقشه جدید "داعش" برای عملیات در اروپا
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۲۰    ۱۳۹۶/۳/۲۷ کد خبر: 134614 منبع: پرینت

سازمان پولیس اتحادیه اروپا در این گزارش تأکید کرد که "داعش" برای انجام حمله های تروریستی خود به جذب کودکان و دختربچه ها روی آورده است؛ همچنین ممکن است از پهپاد برای اجرای این حمله ها استفاده کند.

روزنامه "دیلی میل"، چاپ لندن به نقل از این گزارش نوشت در سال 2016 حدود 718 نفر در ارتباط با برنامه ریزی یا پیروی از افکار تروریستی بازداشت شده اند.

در حالیکه آمار کسانی که در این ارتباط در سال 2014 دستگیر شده اند حدود 395 نفر بوده است. گفته می شود یک سوم بازداشت شده ها زیر 25 سال داشته اند.

در این گزارش تصریح شده است که "داعش" بیش از همیشه به استفاده از پسران جوان زیر 25 سال و دختر بچه ها برای انجام حمله های تررویستی روی آورده است.

سازمان پولیس اتحادیه اروپا در این گزارش درباره احتمال استفاده این گروه تروریستی از پهپاد در اجرای عملیات های تروریستی هشدار داده است. زیرا این نوع هواپیماها را به راحتی می توان تجهیز و به سمت اهداف خاص هدایت کرد.

در همین راستا امروز شرکت "فیسبوک" همگام با فشارهای سیاسی اروپا بر گروه های تروریستی که از این شبکه برای تبلیغات و عضوگیری استفاده می کنند، طرح جدیدی را برای حذف محتوای مربوط به تروریسم از سایت خود ارایه کرده است.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
داعش
اروپا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است