در درون نهادهای امنیتی، دشمن رخنه کرده است
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۳۶    ۱۳۹۶/۳/۲۷ کد خبر: 134636 منبع: پرینت

در پیوند به حمله بر مسجدالزهرا:

1. با ذکر این که سیستم سازی در عرصه تامین امنیت، مسوولیت مدیران ارشد و سران نهادهای امنیتی و مشاوریت امنیت ملی است، هر روز شاهدیم که سیستم موجود، در عرصه تاامین امنیت مشکل جدی دارد، ناکام بوده است و تجارب هر روز مان می‌گوید که با این سیستم امنیتی نمی‌شود جلو دشمن را گرفت.

2. در درون نهادهای امنیتی، دشمن رخنه کرده است و این ضعف بزرگ هر روز و پیوسته از مردم و نیروهای امنیتی قهرمان ما قربانی می‌گیرد و چون آفتاب روشن است که مردم به سران نهاد‌های امنیتی کشور مشکوک اند واعتماد ندارند و بارها به همدستی با دشمن متهم شان کرده اند.

پس با این حالت آیا راه حل بهتر از این جستجو دارید که این سران امنیتی ناکام، معزول شوند و در عوض‌شان، شهروندان صادق، متخصص و مورد اعتماد مردم گمارده شوند تا یک سیستم کارامد جای این ناکارگی و ضعف را در نهاد‌های امنیتی ما بگیرد؟ چرا به کسانی که دهل عصبیت قومی و دشمنی با بخشی بزرگی از مردم افغانستان را می کوبند، هنوز فرصت داده شود تا از امکانات مردم علیه مردم استفاده کنند و با گذشت هر روز ما را بیشتر به قهقرا سوق دهند؟

به جز گماردن مسوولان و سران صادق، متخصص و مورد اعتماد مردم و نیروهای امنیتی که هر روز جانشان را فدا می‌کنند، به جای چند انسان مشکوک و متهم به همکاری با دشمن، راه حل کوتاه مدتی برای این مشکلات وجود ندارد و برای همین ما حساب شده و با دقت «برکناری مشاور امنیت ملی و رهبری نهادهای امنیتی و تقرر شخصیت‌های قابل قبول مردم، به جای آنها» را با جدیت مطرح کردیم و برای نجات مردم افغانستان از چنگال تیم «توطیه و ترور» به توکل خدا این خواست را به کرسی می نشانیم.

کنار رفتن چند آدم ناتوان، مشکوک و متهم به همکاری با دشمن، گام بلندی در عرصه تامین اصلاحات بنیادین است.

نوررحمان اخلاقی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مسجد الزهرا
کابل
نظرات بینندگان:

>>>   خدمت كرده گناه لازم
جنرال احمدفهيم قايم فرمانده امنيه ي ولايت وردگ به تعداد يكصدوپنجاه تن از افراد پوليس محلي خيالي را در ولسوالي جلريز اين ولايت شناسايي و سبكدوش (!) كرده است؛
فرماندهان اين نيروهاي خيالي اما در همكاري با شماري از مقامات پوليس جلريز به جاي دادگاهي شدن، امروز بر ضد فرمانده قايم مظاهره يي را راه اندازي ميكنند...


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است