اطلاع قبلی از حمله شب قدر در کابل وجود داشت
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۵۴    ۱۳۹۶/۳/۲۷ کد خبر: 134641 منبع: پرینت

در پی حمله انتحاری یک مهاجم در آشپزخانه مسجد الزهرا در کابل، یکی از مهاجمان فرار و دیگری از پای درآمد.

به نقل از آریانا، اکنون معین ارشد امنیتی وزارت داخله می گوید که از حمله شب قدر در کابل اطلاع قبلی وجود داشت اما مکان حمله مشخص نبود.

در حمله انتحاری به مسجد الزهرا کابل در دومین شب قدر، 5 تن جان باختند و در میان جان باختگان محمد صالح، فرمانده حوزه ششم امنیتی که مانع ورود مهاجمان به صحن مسجد شده بود نیز شامل است.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مسجد الزهرا
کابل
نظرات بینندگان:

>>>   سوگند می خورم که پاکستانی ها امنیت خیل های مارا مانند یک طفل فریب میدهند دالر های امریکارا از نزد اینها میگیرند ، آنها هم انفجار میدهند وعهم از وقوع انفجار طور گنگ ومجهول به اینهاراپورش را میدهند وهم دالر خودرا میگیرند یک تیر دونشان !

>>>   هیچ حادثه درهیچ نقطه جهان نیست که اتفاق افتد وامنیت ملی افغانستان از سه ماه پیش آگاه نباشد ، همه چیز را از پیش آگاه است!!!

>>>   بزودي شاهد همچو كشتار هاي مذهبي و نسلي زياد خواهيم بود، حكام مزدور ما پلانهاي شوم باداران خود را تطبيق مينمايند. ملت بيدار شود، سني و شيعه، افغان و هزاره متحد شده براي دفاع خود و أماكن خود كميته هاي مسلح ترتيب نمايند، از حكومت توقع خوبي نداشته باشيد، بزور اجازه حمل سلاح مجوز جهت امنيت مساجد، و أماكن عبادات أخذ نموده، أمور امنيتي خود را تأمين نمائيد. در مقابل داعش و طالب ساخت حكومت در شهر ها و قراء مقاومت نمائيد.

>>>   محمد اکرام اندیشمند
آن‌چه که در کشور ما به نام روند صلح با طالبان مسما شده است، یک روند خیالی است. پروسه صلح به مفهوم متداول آن در کشور ما هرگز شکل نگرفته است. بازی‌گران اصلی این سیاست در حکومت افغانستان همیشه در پی آن ‌اند تا با مخاطب قرار دادن عواطف و احساسات تباری و قبیله‌ای طالبان، موجب به راه‌اندازی یک روند صلح شوند.
امریکایی‌ها در پی آن بودند تا با دادن تعویض‌هایی، پاکستانی‌ها را ترغیب به راه‌اندازی و پیوستن به روند صلح در افغانستان بکنند. انگلیس‌ها به دلیل سلطه‌ای که بر ادبیات متداول جنگ و صلح در افغانستان داشتند، پیوسته مفاهیم و واژه‌گان را به منظور قباحت‌زدایی از طالبان تغییر می‌دادند. بدین گونه طالبان از صفت تروریست رهایی یافتند و یک شبه «شورشگران» افغان شدند. در این مسابقه رییس حکومت وحدت ملی تا جایی پیش رفت که طالبان را «مخالفان سیاسی» نامید. در چنین المپیای تجاوز به واژه‌گان و مفاهیم تنها نیروی که سود نبرد، مردم افغانستان بود. نعلین «برادران ناراضی» با همه تلطیف کاری‌های رییس جمهور پیشین نه تنها از گلوی کودکان ما برداشته نشد، بلکه گلوگاه‌های روستا‌ها و شهر‌های ما نیز بیشتر از پیش دریده شدند. ما نه تنها به صلح دست نیافتیم بلکه وارد روند صلح نیز نشدیم. عاطفه تباری گور ما را کـَند و بیشتر از پیش دربه‌در و بی‌خانمان شدیم.
واقعیت گفتمانی روند صلح اگر چه برای جمع کوچکی موجب حقوق، معاش و امکانات مالی فراوان شد، اما مردم ما و ملت تشنه به صلح، فریب خوردند و باور کردند که چیزی به نام روند صلح وجود دارد. البته این روند مجعول و خیالی بود.
در آستانه گشایش دفتر طالبان در قطر، ....

>>>   تصور کنید، انتحاری ها چقدر احمق اند. هرچه فکرکنید به عمق جهالت ووحشی گری آنان نمیرسید، کسانی را که خدارا عبادت ودعا میکنند دربهترین شبها به شهادت میرسانند. البته به نیت رسیدن به خدا!!!. ملائکه درحین خلقت انسان ازوجود انتحاریهای افغانستان میدانسته که ازخداوند باتعجب پرسیدند انسان خونریز می آفرینی؟ انسانی که بالاتراز فرشته مقام کسب میکنند، به تعبیرقرآن بدترازحیوان یا بدتراز سگ ویا بدتراز سنگ مشوند. خدایا بشرازوجود اینگونه افراد خجالت میکشند، اما مردم افغانستان بیشتر.

>>>   بلی. انتحاریها کاملا از ارگ رهبری میشود. این دولت فاشیستی بزودترین وقت نابود میشود.

>>>   انتحاری ها قبل از حملات انتحاری از مزایای بهشت زمینی مستفید میگردند.
اکثر انتحاری ها قبل از حملات انتحاری با پرواز های مخصوص به دوبی وترکیه با پاسپورت دیپلماتیک افغانی سفر مینمایند .ودر بهترین هوتل های لوکس بود وباش میکنند.
انتحاری ها در داخل ارگ مانند مهمان های خاص پذیرایی میشوند. شواهد عینی از داخل ارگ میگویند که غنی واتمر با تیم کرزی برای انتحاری ها زنان فاحشه از کشور های خارجی غربی از جمله اوکراینی وپولندی وهم تایلندی را نیز اورده اند تا وقت شان بیشتر خوش بگذرد . قرار گزارش انتحاری هایکه در مهمانخانه ارگ در صف انتظار برای انتحار نشسته اند . از بهترین غذا ها ونوشابه های الکلی استفاده میکنند. بر طبق اطلاعات موثق خانواده هر انتحاری 80 تا 100 هزار دالر از بودجه خاص ارگ دریافت میکنند.

>>>   پاکستان را ملامت کردن اشتباه محض است . هر حمله تروریستی از داخل ارگ وبه مصارف غنی کرزی اتمر انجام میشود.پاکستان تقصیری ندارد
حسین علی

>>>   از انگلیس پرسیدند:تو که تا چندصد سال پیش اراضی زیادی را استعمار کردی و آنها را جزو اراضی خودت مینامیدی،پس چرا نتوانستی اسکاتلند را رسمأ جزو خاک خود کنی؟!
جوابی که داد،بسیار پر معناست،گفت:چون یک نفر خائن میانشان پیدا نکردم.....واقعأ صحیح گوفته،فیلمهای تاریخی و آموزنده زیادی است که آدم میبینه و معنی جواب درک میکند....کاش درمملکت ما هم همینطور بود،تااینهمه وطندارایمان در طی اینهمه سال توسط مزدوران دیگرکشورها کشته و آواره در سطح جهان نمیشدن،ازعقب ماندگی در دنیا کشورعزیز و کهن آریاییمان که هیچ نمیگم


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است