غنی همواره باعث منزوی شدن کشور شده است
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۴۶    ۱۳۹۶/۳/۲۷ کد خبر: 134651 منبع: پرینت

یکی از ادعاهای اشرف غنی، تلاش موثر وی در راستای تقویت جایگاه سیاست خارجی افغانستان طی نزدیک به سه سال اخیر است. غنی همواره ادعا کرده است که افغانستان به یکی از متحدان قابل اعتماد کشورهای منطقه تبدیل شده و کشورهای حامی تروریزم از جمله پاکستان در اثر این تلاش ها منزوی شده است اما حقیقتی که با حضور اشرف غنی در نشست شانگ های در شهر آستانه قزاقستان برملا شد عکس این ادعای همیشگی رییس جمهور است.

اتفاقات اخیر در منطقه نشان می‌دهد که افغانستان نه تنها شریک و دوست قابل اعتماد برای کشورهای منطقه نیست، بلکه موضع پاکستان در منطقه تقویت شده است. هندوستان و پاکستان در نشست اخیر شانگ های عضویت دایم این سازمان مهم منطقه‌ای را به دست آورد درحالیکه افغانستان به دلیل حضور نیروهای ناتو و غیر قابل اعتماد بودن از این عضویت تاکنون محروم است. بدون شک که یکی از عوامل انزوای افغانستان در میان کشورهای منطقه، دیپلماسی فعال پاکستان است.

از سوی دیگر گزارش‌هایی وجود دارد که رییس جمهورغنی در حاشیه نشست شانگ های تصمیم داشت با پوتین دیدار کند که رییس جمهور روسیه، غنی را به حضور نپذیرفته است. روسیه و کشورهای منطقه به دلیل نفوذ و تاثیر مستقیم آمریکا بر سیاست خارجی افغانستان، اعتمادی به آنچه رهبران حکومت وحدت ملی می گویند ندارند.

آنان موضع افغانستان را موضع ناتو و امریکا دانسته و به همین دلیل افغانستان را تنها حلقه‌ مفقوده در سازمان منطقه‌ای شانگ های نگهداشته است.

مختار وفایی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اشرف غنی
آمریکا
نظرات بینندگان:

>>>   Salam
بهترين مجاهد كسى است كه زير چادر امريكاى ها و هفتادو ملت غير مسلمان زيست كند و لاف جهاد و مجاهد بودن هم بزنند يعنى شرم و حيا نداشته باشد . مسخره ترين واژه در كشور واژه يى مجاهد است . من كه ندانستم اين چه رقم جهاد و مجاهدت است كه در اسارت بيگانه جانانه زيست كنى و چنين لاف بزنى .
همين مجاهدين را مى گويم ؛
وقتى در كابل و جا هاى كه شما زيست داريد ، صداى خشن و آزار دهنده چرخبال ها و هواپيما هاى جنگى امريكاى را مى شنويد و مى بينيد كه زمين و آسمان كشور تان را اينها رهبرى مى كنند و فرمان روايى كشور را همين ها برايت تعين مى كنند ، چه احساس براى تان رخ مى دهد ؟ شرم كه نداريد مى دانم اما حد اقل اظهار ندامت نمى كنيد كه حريفان ديروز تان را ملامت مى كرديد و مزدور روس مى خوانديد و يا اين كه همان وقت هم در خدمت امريكا بوديد و مانا فهم ها نمى دانستيم ، حيف خونهاى كه در دو سوى سنگر ريختند . راستى ! شرعيت و قران در ارتباط به موجوديت به اصطلاح شما «كفار» در يك كشور اسلامى چه مى گوئيد و اين كتاب هاى شما چه مى گويند كه نتاشا كافر تر بود و يا رولا .

>>>   دکتر لطیف پدرام
امروز در مجلس نمایندگان....
اگر حکومت خیابان های مسدود شده توسط وزرا، وکلا، رییس امنیت را به روی شهروندان باز نکند بعد از عید رمضان دوباره چادر های معترضان در خیابان ها پهن خواهد شد!

>>>   Rasoul Omid
دروغ ديگر تيم تماميت خواه افشا شد!
تعليق دروغين وظيفه رييس گارنيزيون كابل براي فرونشاندن خشم مردم بوده وگرنه هر روز ايشان به دفتر كار خود ميروند و فرمان صادر مي كنند.

>>>   افغانستانِ منزوی
یکی از ادعاهای اشرف غنی، تلاش موثر وی در راستای تقویت جایگاه سیاست خارجی افغانستان طی نزدیک به سه سال اخیر است. غنی همواره ادعا کرده است که افغانستان به یکی از متحدان قابل اعتماد کشورهای منطقه تبدیل شده و کشورهای حامی تروریزم از جمله پاکستان در اثر این تلاش ها منزوی شده است.
اما حقیقتی که با حضور اشرف غنی در نشست شانگهای در شهر آستانه قزاقستان برملا شد عکس این ادعای همیشگی رییس جمهور است.
اتفاقات اخیر در منطقه نشان می‌دهد که افغانستان نه تنها شریک و دوست قابل اعتماد برای کشورهای منطقه نیست، بلکه موضع پاکستان در منطقه تقویت شده است.
هندوستان و پاکستان در نشست اخیر شانگهای عضویت دایم این سازمان مهم منطقه‌یی را بدست آورد در حالی که افغانستان به دلیل حضور نیروهای ناتو و غیر قابل اعتماد بودن از این عضویت تاکنون محروم است.
بدون شک که یکی از عوامل انزوای افغانستان در میان کشورهای منطقه، دیپلماسی فعال پاکستان است.
از سوی دیگر گزارش‌های وجود دارد که رییس جمهورغنی در حاشیه نشست شانگهای تصمیم داشت با پوتین دیدار کند که رییس جمهور روسیه، غنی را به حضور نپذیرفته است.
روسیه و کشورهای منطقه به دلیل نفوذ و تاثیر مستقیم ایالات متحده بر سیاست خارجی افغانستان، اعتمادی به آنچه رهبران حکومت وحدت ملی می گویند ندارند.
آنان موضع افغانستان را موضع ناتو و امریکا دانسته و به همین دلیل افغانستان را تنها حلقه‌ی مفقوده در سازمان منطقه‌یی شانگهای نگهداشته است.

>>>   آقای محمد اشرف غنی !
مگر نشنیده بودی که آب نادیده، موزه کشیده پریشانی دارد و مگر ندیده بودی که کاری نا کرده ، گریبان پاره دارد.
و مگر نشنیده بودی و ندیده بودی که :
کجا کاری کند عاقل که بار ارد پشیمانی
چرا باری برد حامل که بار ارد پریشانی
اگر رقیب تان برنده بود چرا برای شان وانگذاشتید دولت را و اگر حریف تان بازنده بود چرا برای ایشان واگذاشتید قدرت را؟
مگر برای تان نگفته بودم که بگذارید ملت را تا بر دارد دولت و حکومت را و بگیرد قدرت را.
در روز اول برای شما نگفته بودم که: در یک ده دو سره در یک دست دو بره ، در یک دهن دو تره و در یک دیگ دو کله گنجایش ندارد و نیز گفته بودم که یا بگیرید خودتان و یا هم بدهید برای رقیب تان دولت ، حکومت و قدرت را.
و او ای مردم شهر نشنیان کابل! آگاه باشید که : شور در پایتخت مینشاند طالبان و مخالفان را در تخت.
پوهاند پروفیسور دوکتور غلام فاروق "نجرابی"
رهبر حزب استقلال افغانستان

>>>   از بخت بد مارا دیگران به غلامی هم ! سایر خارجی ها از بیچارگی واحتیا ج مندی ما نفرت دارند واصلا به حساب یک کشور حساب نمی نمایند وبزرگان انجا ها بخود زحمت تشریف اوری را در ینجا نمیدهند واحیانا هم که می ایند بخاطر ملاقات ودیدن نیرو های خود می ایند وعده ای از کشور های دیگر فکر مینمایند که ماراکشورهای خارجی وظیفه داده تا برای انها جاسوسی ومخبری نمایم از قضا ان کشور ها بخاطر جاسوسی هم بما نیاز ندارند وبه این کرسی پست هم مارا نمی نشانند خلاصه ما بزرگ نما های ما میان دو سنگ اسیاب ارد هستیم ریس ارگ ما از مجبوری بخاطر رفع خجالت با دشمن های مردم افغانستان می بینند وملاقات میکنند انهم در وقتی کههر روز انتحار وانفجار وترور از سوی انها هدایت ورهبری میشود واقای غنی با ملاقات انها برای انها نمره میدهد وخسته نباشید میگوید دیگر روسای کشور ها هرجا میروند وزیر خارجه ای خودرا با خود دارد ولی از کشور ما اصلا وزیر خارجه ندارند دیگر روسا قبل ازرفتن برنامه ای ملاقات شان تنظیم میگردد واز وطن ویرانه ای ما هر کدامش بیکار ماند وخسته بود جهت رفع خستگی هم که شده چند دقیقه ای اقا را به حضور می پذیرند اگر همین اش باشد همین کاسه تاهستیم بد مستیم ودر انزوای کامل قرار خواهیم داشت ودیگران به نظر نفرت به ما می نگرند
تبنگ چی

>>>   Ariaie
ملت ميتواند به دولت امنيت و مشروعيت دايم دهد اما دولتى كه از حمايت مردم برخوردار نباشد نمى تواند دوام بياورد حتى اگر إبر قدرت ها حامى ان باشد. سوء استفاده از كمك هاى خارجى براى منافع قومى و حزبى و اقدام عليه اكثريت ملت هيچگاه انجام و عاقبت خوب نداشته است.

>>>   زتده باد اشرف غنی. رهبری افغانستان سربلند و سیاستمدار بین المللی و چراغ روشن سرزمین افغانستان کبیر. مرګ به دشمنان زبون و سرخم افغانستان قهرمان تایک نفر افغان است. زنده افغانستان است.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است