اتحاد مذهبی مردم و خشم تروریستان
تروریستان با کشتار در پی شعله ورکردن جنگ مذهبی هستند آنهم در سرزمینی که اگر در نبرد قومیت ها به سر می برد اما طی یک قرن گذشته زندگی مسالمت آمیز مذاهب مبنای زندگی مردم است 
تاریخ انتشار:   ۱۵:۱۷    ۱۳۹۶/۳/۲۷ کد خبر: 134655 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، افغانستان طی صد سال گذشته هیچ گاه وارد جنگ مذهبی نشد و با وجود ناامنی که کل کشور را در برگرفته اما مردم با وجود زندگی در میانه خشونت و آتش، زندگی مسالمت آمیز را سرلوحه خود قرار داده اند.

حمله بر امکان مذهبی در کشور تازگی ندارد و طی سال های اخیر دو مذهب بزرگ کشور، شیع و سنی مورد آماج حمله های تروریستان بوده در حالی که مردم در کنار بازماندگان و آسیب دیدگان ایستادند و از وحدت گفتند و همبستگی.

حمله دگر باره به نمازگزاران شیعه نشان از خشم تروریستان از زندگی مسالمت آمیز مذاهب سنی و شیعه در کنار هم دارد و با تمامی تلاش در پی شکاف مذهبی و شعله ور کردن جنگی به مانند نبرد قومیت هاست.

اتحاد و همبستگی مردم افغانستان اگر در ناامنی های گسترده و حمله های پی در پی هیچ گاه دیده نشد و تنها تصویر جهان از افغانستان، خون و تروریسم می باشد اما مردم این سرزمین قهرمانان خاموشی هستند که با وجود زندگی در اوج خشونت ها و تحریک دشمنان، احترام به عقاید و مذهبی را محترم می شمارد.

حکومت که در احاطه اعتراض های گسترده و بحران به سر می برد باید در پی برقراری امنیت در اماکن مذهبی باشد که همواره از اهداف تروریسان بوده و هست زیرا با تکرار این حمله و بروز اختلاف های مذهبی می تواند برای حکومت وحدت ملی مصداق سقوط شود.

زمانی که مردم در برابر ضعف های امنیتی حکومت، خشمگین هستند و خونبارترین حمله تاریخ کابل را به تازگی پشت سر گذاشته است تاب کمتری نسبت به کشتارهای دگرباره دارد و اگر اعتراض گسترده ای دیگر، فضای کشور را در بر بگیرد دیگر حتی سرکوب نیز با وجود پشتیبانی ناتو چاره گشا نخواهد بود.

نبرد قومیتی از جنگ داخلی گرفته تا دوران جدید دلیل اصلی کشتار و آواردگی بوده است، تجربه تلخ که می تواند در جنگ مذهبی نیز تکرار شود اگر حکومت همچنان بی اعتنا به امنیت سرگرم قوم گرایی باشد.

مردم در هر حمله مذهبی تروریستان در برابر نفاق ایستادند و سخن از اتحاد زدند و همبستگی، چنان سطح از آگاهی در میان مردمی جنگ زده که هروز کشته می شوند و آواره، خود به مانند یک معجزه است و حال می ماند حکومت وحدت ملی.

حکومت باید در پی برقراری امنیت مخصوصا در امکان مذهبی به دلیل حساس برانگیز بودن آن، باشد تا به تروریستان فرصت ایجاد شکاف مذهبی را ندهد زیرا آنچه رخ دهد ابتدا این نظام از هم گسسته را نابود خواهد کرد.

داعشی که حمله بر نمازگزاران مسجد الزهر کابل را به عهده گرفته به هیچ مذهبی پایبند نیست و با نام دین در پی ریشه دواندن اختلاف های مذهبی می باشد اما اگر خاورمیانه با چنین نبردی غرق در جنگ شد تاکنون در افغانستان به دلیل آگاهی مردم که بر مبنای زندگی مسالمیت آمیز در کنار دیگر مذاهب است به اتحاد بیشتر انجامید.

اما زمانی که حکومت و قدرتمندان هیچ اراده ای برای کنترل امنیت و جلوگیری از حمله های مذهبی نداشته باشد تا چه زمانی مردم در برابر حمله و کشتار توان مقاومت دارند و همچنان متحد خواهند ماند؟

کد (18)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
خشم تروریستان
داعش
نظرات بینندگان:

>>>   دشمنان افغانستان و انسانیت در تلاش هستند که با هدف قرار دادن مکان های مذهبی و کشتار مردم در پی ایجاد اختلافات مذهبی و قومی هستند . این دسیسه های کثیف و شوم ناک مهندسی شده توسط دشمنان افغانستان هستند که بقای خود را در جنگ های خانمانسوز مذهبی و قومی میبیند . مردم هوشیار افغانستان همیشه دسیسه های شوم اتشبار را مهار و بر این اتش فتنه و سیاهی اب ریخته اند تا اتش فتنه خاموش گردد . مردم شریف افغانستان سالها ست که مسالت امیز در کنار یک دیگر زندگی کردند و همیشه در غم ها و شادی های یک دیگر شریک بودند و اختلاف در بین مردم افغانستان هیچ معنای ندارد زنده باد افغانستان و پایبند باش وحدت ملی ما .
حبیب الله یوسف زی

>>>   Haroon Mutaref gedeeld.
اين چيگونه تروريزمى است كه فقط تاجيك ها را نشانه مى رود؟
اين چيگونه گروهى اند كه از جنبش مردمى عليه يك فراشوتى تحميلى بدشان مى ايد؟
اين چيگونه هراس افگنى است كه در حمايت از دولت مستبد عمل مى كند؟

>>>   يعني بايد يه بمب اتم وسط افغانستان انداخت با اينهمه حاشيه و اختلاف و بدبختي كه داريد بايد هم خودتون رو خلاص كنيد و هم ما رو ،، خسته شديم اينقد بدبختيتون رو ديديم و غصه خورديم

>>>   جمع كنيد بساطتتون رو ،، با اين كشوري كه داريد ،،، البته خراب تر و
ذليل تر و پرفتنه تر و اشوب زده تر از اين هم نميشه،، پس راحت باشيد
و به كار تخريب و كشتن هم ادامه بديد

>>>   Ariaie
ملت ميتواند به دولت امنيت و مشروعيت دايم دهد اما دولتى كه از حمايت مردم برخوردار نباشد نمى تواند دوام بياورد حتى اگر إبر قدرت ها حامى ان باشد. سوء استفاده از كمك هاى خارجى براى منافع قومى و حزبى و اقدام عليه اكثريت ملت هيچگاه انجام و عاقبت خوب نداشته است.

>>>   Salam
حكمتيار تبديل شده است به بزرگترين حامى و نكهبان اين نظام ! آيا گاهى از خود پرسيده ايد كه چرا حكمتيار به نام اين نظام قسم مى خورد و به كسى اجازه نمى دهد نظام موجود را تعديل و تغير دهد ! چرا حكمتيار يك شبه چنين عاشقانه به اين نظام عشق مى ورزد!

>>>   Salam
حال بايد فهميده باشيد كه چرا مسعود حاضر نبود اقتدار را به قبيله گرايان واگذار كند، مسعود مى دانست فرقى ميان حكمتيار و سلميان لايق نيست!

>>>   مسلمان های واقعی هیچ وقت مسایل مذهبی را مطرح نمیکنند. سنی شعیه وسایر مذاهب اسلامی یک هدف را دنبال میکنند.

>>>   Soraya Baha heeft haar status bijgewerkt.
هشدار به اتمر، اشرف غنی وگلبدین ! شما جنایتکاران گشتابو وشما افسونکاران تاریخ !
به سلسله کشتارهای دوام داری که در این چند دهه علیه نخبکان ما راه انداخته اید و اگر بخواهید جوان مبارز و آزادی خواه رستاخیز تغییر را با دسیسه های پیشینۀ تان ترور کنید و یا به کشتار گاه بفرستید، ایمان داشته باشید که مردم محروم سرزمین ما انتقام خون فرزندان خود را ازشما باز خواهد گرفت، شما ایمان داشته باشید که از هر قطره خون فرزندان ما صدها فدایی دلیر چون عبدالخالق بر خواهد خاست و روزی قلب همه شما را خواهد شگافت، شما ایمان داشته باشید که با فوران گذشته ها ... و رفتن در اعماق نیمه تاریک ضمیر، خود را ازقید و منطق زمان رهانیدن و در فضای غبار آلود ناتو وسیا ، رها کردن، رهایی نیست، شما ایمان داشته باشید که مردم بیدار اند ، وقتی قامت جوانی به خاک و خون می غلتد، چطور مردم می توانند آرام و خون سرد در خیابانهای داخل و بیرون مرز قدم بزنند؟ ،برای هر قطره خونی که می ریزد آنها هم مسوولند، دیدیم که کشتار شما خیابانهای پر تلاطم شهر را رنگی از خون و احساس می زد ازمقاومت سخن می گفت که ظلم راپس می زد از سری می گفت که از تن جدا می شد در لابلای شوکت پوشالی غنی و اتمر و گلبدین و مردم را به نبرد می طلبید، برای رهایی و دست یافتن به باورهای نو که انگاره های درونی و ماندن در آن خود اسارت درچنبره یی است به مراتب مخوفتر از اسارت در حلقه های بیرونی که نماد عینی دارد، این خودآگاهی مردم رابه عصیان در برابر همه پلیدی ها فرا می خواند

>>>   شهر کابل همه کثیف و بویناک است، اما امروز از مسیر تانک تیل #ملاتره_خیل بطرف پل چرخی میرفتم؛ باور کنین یک رقم #_جواب_چای بوی است که هیچ نپرسین ! مچم چرا ؟!

>>>   طرزتفکر پلیدوهابیت است که حتی به تحریف کتابهای صحیح مسلم وبخاری دست زده است.وهابیت ساخته ای اسرایل ودرخدمت استعمار است درمصراخوانالمسلمین را ازبین برد.
بااحترام


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است