آمریکا درباره کوبا محدودیت های جدید وضع کرده است
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۲۱    ۱۳۹۶/۳/۲۸ کد خبر: 134666 منبع: پرینت

نیکلاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا به شدت از سیاست های ترامپ در قبال کوبا انتقاد کرد و اعمال محدودیت های سختگیرانه دولت جدید آمریکا درباره کوبا را توهین به آمریکای لاتین دانست و گفت که سخنان ترامپ نشانه جهل او است.

خبرگزاری رویترز به نقل از مادورو افزود: سخنرانی ترامپ در مورد سیاستهایش در قبال کوبا، ستیزه جویانه و تهدیدکننده بود که افشاکننده بی احترامی و جهل وی بوده است. ما اظهارات رئیس جمهوری آمریکا علیه کشور برادرمان کوبا را رد می کنیم. این توهینی به آمریکای لاتین بود.

'دلسی رودریگز' وزیر خارجه ونزوئلا نیز روز جمعه بر حمایت دولتش از کوبا به دنبال اعمال سیاست های جدید دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در قبال کوبا تاکید کرد. وی در صفحه رسمی‌ توییتر خود نوشت: ونزوئلا همبستگی‌ قاطع و تزلزل ناپذیر خود را با جمهوری کوبا در مقابل سیاست‌های جدید ترامپ ابراز دارد.
رودریگز گفت که کوبا و ونزوئلا همچنان در کنار هم خواهند بود و پرچم های سیمون بولیوار، خوزه مارتی، فرمانده فیدل کاسترو و هوگو چاوز را برافراشته خواهند کرد زیرا تهدیدهای رئیس جمهوری آمریکا، فقط روح ضد امپریالیستی را تغذیه می‌ کنند.

رییس جمهوری آمریکا روز جمعه ضمن انتقاد از سیاست تنش زدایی اوباما در قبال کوبا، با اعلام سیاست‌های جدید محدودیت‌هایی نسبت به سفر و تجارت آمریکایی ها در کوبا اعمال کرد.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
کوبا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است