عثمانی: تیم تدارکاتی خود را از دست داده ایم!
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۱۷    ۱۳۹۶/۳/۲۸ کد خبر: 134702 منبع: پرینت

کمیته تدارکات ملی صلاحیت قرارداد پروژه‌های انکشافی را از تیم تدارکاتی وزارت انرژی و آب گرفته است.

علی احمد عثمانی، وزیر انرژی و آب در جلسه استجوابیه مجلس نمایندگان روز شنبه 27 جوزا 96، گفته است که کمیسیون تدارکات ملی تمامی صلاحیت ها را از تیم تدارکاتی وزارت انرژی و آب گرفته است و تیم تدارکاتی خود را از دست داده ایم.

عثمانی بیان کرده است که "محمد سهیل کاکر، مشاور کمیته تدارکات ملی گفته است که صلاحیت ها برای رییس جمهور، رییس اجرایی و اعضای کمیته تدارکات ملی است و کس دیگری نمی تواند در تصمیم گیری ها دخالت کند".

درحالی که عثمانی کمیسیون تدارکات ملی را مسوول پاسخگویی به قرادادهای پروژه ها می خواند ، کمیسیون تدارکات ملی، نبود ظرفیت در وزارت‌ها را یگانه مشکل بر سر راه عقد قرارداد پروژها یاد کرد.

مجلس نمایندگان در نشست روز شنبه ۲۷ جوزا ، علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب، احمدولی شیرزی، معین تخنیکی وزارت فواید عامه و مقام‌های وزارت مالیه و کمیسیون تدارکات ملی را در پیوند به چگونگی مصرف بودجه استجواب کرده بود.

گفتنی است که با گذشت 6 ماه از سال مالی 96، مصرف بودجه انکشافی بیشتر از 13 درصد نیست و بسیاری از پروژه ها هنوز به قراردادها داده نشده اند.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
وزارت انرژی
کمیسیون تدارکات
نظرات بینندگان:

>>>   وزیر انرژی و آب درست می گوید. امروز تدارکوت ملی تبدیل به مادر فساد در کشور شده است. غنی با ایجاد این کمیسیون فقط و فقط می خواهد منابع مالی حکومت را در کنترل خود داشته باشد و از تمامی انها باج بگیرد. پروژه هوی مهم زیربنایی ماهها در تدارکات ملی بی سرنوشت می مانند فقط و فقط به دلیل اینکه شرکت برنده از خودشان نیست. به عنوان مثال به پروژه های ۲۱ بند از وزارت انرژی و اب نگاهی بیاندازید و ببینید که چرا از حدود ۷ یا ۸ ماه قبل تاکنون این پروژه ها بررسی نشده اند. یا ببینید که چرا رییس جمهور پروژه اداری دارالمان را به شرکت خوسور بره خود داده است.

>>>   دروغ معصوم استانکزی و راست سالم احساس
سالم احساس، رییس پولیس وزارت داخله، ادعای معصوم استانکزی رییس امنیت ملی را در مورد زخمی شدن دو پولیس از اثر شلیک گلوله رد کرد.
استانکزی در مجلس پاسخ‌دهی مجلس سنا، مدعی شد که تظاهرات روز جمعه غیر قانونی بود و دو پولیس نیز از اثر شلیک گلوله در روز تظاهرات زخمی شدند. اما آقای احساس به عنوان رییس برحال پولیس وزارت داخله، در حضور خود استانکزی، ادعای وی را تکذیب کرد که هیچ پولیسی از اثر گلوله زخم برنداشته است.
آقای استانکزی به عنوان راس استخبارات کشور، ناکارایی اش را در کشف حملات تروریستی می‌خواهد با دروغ و توطیه بپوشاند.
اعتراض حق قانونی هر شهروند است و کسی برای اعمال این حق از استانکزی نمی پرسد.
#رستاخیز_تغییر


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است