دسترسی تمام ولایت ها به فایبر نوری تا پایان سال
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۲۰    ۱۳۹۶/۳/۲۸ کد خبر: 134703 منبع: پرینت

تا پایان سال جاری خورشیدی تمامی ولایت ها به شبکه فایبر نوری وصل می شوند.

سید احمدشاه سادات، سرپرست وزارت مخابرات و تکنولوژی معلوماتی در یک نشست خبری در کابل گفته است که تاکنون ۲۵ ولایت کشور از طریق فایبر نوری به یکدیگر وصل شده اند و در سال ۲۰۱۷ ، ۹ ولایت دیگر که شامل ولایت‌های پنجشیر، سرپل، نیمروز، فراه، غور، ارزگان، نورستان، بادغیس و دایکندی نیز با وصل شدن فایبر نوری به خدمات تلفن و اینترنت دسترسی پیدا خواهند کرد.

این مقام وزارت مخابرات وعده داده است که پس از وصل شدن ۹ ولایت باقی مانده به فایبر نوری، این وزارت روند وصل سازی ولسوالی‌ها، مکاتب و خانه‌های مسکونی را نیز به شبکه فایبر نوری آغاز می‌کند.

در حال حاضر ۵ شرکت مخابراتی در کشور خدمات تلفنی و اینترنتی عرضه می‌کنند اما شهروندان همواره از عدم دسترسی به اینترنت ارزان و باکیفیت شاکی بوده‌اند.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
شبکه فایبر نوری
وزارت مخابرات و تکنولوژی
نظرات بینندگان:

>>>   ده هامرتبه امیرزی سنگین همین را گفت : فیبر فیبر فیبر فیبر فیبر فیبر فیبر فیبر فیبر فیبر وهم افتتاح کرد ! درچشم مردم خاک زدن وتبلیغ ناروا برای فریب دادن به همین میگویند ،
وقتی درولایت فراه موبایل افغان تیلی کام آماده شد امیرزی سنگین نرفت که آنرا افتتاح کند ومعطل ساخت تا روشن موبایلش را فعال وسیم کارت هارا توزیع ، امیرزی بعدا رفت وافغان تیلی کام را افتتاح کرد امیرزیجرایم سنگینی را انجام داد

>>>   10 سال است که آوازه این فایبر نورس هست چند وزیر امد و رفت این نوید را داد این برای تمام وزیر ها و سرپرست ها یک بازی دادن مردم است و بس.

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است