آمریکایی ها بوجود آورنده داعش در افغانستان هستند
 
تاریخ انتشار:   ۱۷:۵۵    ۱۳۹۶/۳/۲۸ کد خبر: 134710 منبع: پرینت

درمورد افرادی که در تمویل داعش دخیل هستند، می شود از آمریکایی ها نام برد، ممکن نیست که بدون هماهنگی آمریکایی ها، کار صورت بگیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، صادقی زاده نیلی، عضو مجلس نمایندگان در گفتگو با «آریانا» در خصوص تفاوت داعش در افغانستان و داعش در سوریه و عراق بیان داشت: داعشی که در خاورمیانه بوجود آمده بود، داعیه ایجاد حکومت اسلامی و خلافت اسلامی را داشت، شاهد بودیم که آنها مسله عراق به عنوان پایتخت خود و همچنان سوریه را مطرح کردند. اما داعش در اینجا گمان نمی رود که مانند آنها باشند و از آنجا آمده باشند. بلکه عناصری است از طالبان، القاعده و کسان دیگر و مخالفان نظام ما. به خاطر اهداف خاصی ساخته شده اند و از آنها به عنوان یک حربه و وسیله استفاده می شود. شاید اثبات هایی با داعشی که در سوریه وجود دارد باشد اما تحت زعامت و رهبری آنها نیستند و اهداف شان نیز متفاوت است.

نیلی، در ارتباط با منابع تمویل داعش در افغانستان اظهار داشت: ما بر این باور هستیم که داعش بوجود آورده شده است. به خاطر برنامه های خاصی بوجود آورده شده است. درمورد افرادی که در این قضیه دخیل هستند، یکی می شود از آمریکایی ها نام برد، ممکن نیست که بدون هماهنگی آمریکایی ها، کار صورت بگیرد. یا آمریکایی هایی هست و کسانی که این کار را می کنند، بدون هماهنگی آمریکایی های ممکن نیست که این کار انجام شود. بعضی از مقام های دولتی هم متهم هستند که داعش را تمویل می کنند.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
داعش
امریکا
نظرات بینندگان:

>>>   نیلی جان گل گفتی ودر سفتی درست همانطور است که شما میگوید!اما بیخبر ازین که پارلمان وحکومت وسازمانهای ملی وبین المللی شما همه را انها ساخته اند منظورشان ایجاد تشنج وبه جان هم انداختن وتباهی انسانها وافغانها میباشد اگر پر گوی نشودمقدرات وسرنوشت دنیا در اختیار انهاست در هر جا خواسته باشند حکومت می سازند وحکومت بر می اندازند جنگ های بزرگ وکوچک را سامان میدهند بلوک عیار می نمایند وساختار هارا از پا در می اورند خلاصه همه چیز را در هر جا زیر کنترول دارند در شامخ ترین قلعه های کوه ودر پست ترین نقاط زمین تسلط دارند ومیخواهند این سلطه را تعمیم بخشند وسیطره را کامل نمایند اگر مبالغه نپندارید اقتصاد جهانی ومیدیای عالمرا بصورت کامل هدایت ورهبری مینمایند به امید زوال این روند وتضعیف اراده واختیار شان درافغانستان وجهان
تبنگ چی

>>>   Nasir Khalid
زنگ خطر
گفته می شود که غنی، اتمر، نیروهای گلبدین را شبانه از مسیر چهار آسیاب به دارالامان انتقال داده و این نیروها بگونه ای غیر علنی در میان نیروهای امنیتی و دفاعی در حال جابجا شدن است.
اگر چنین باشد، آمادگی جدی را برای یک جنگ تمام عیار در شهر کابل ما نند دهه نود، با همسویی کامل ارگ، علامت می دهد.

>>>   بهای سنگین یک قابلی پلو در ارگ

نمیدانم با کدام وجدان و با چه توجیهی عده ای به ارگ رفتند و مهمان کسی شدند که بعنوان سر قومندان قوای مسلح امر شلیک بالای جوانان معترض را داد و ۶ جوان تحصیل یافته و غیر مسلح را به گلوله بست.
با آدمی روی یک میز غدا خوردند که دو هفته پیش نسبت مدیریت ناقص اش عامل قربانی شدن بیش از هزار تن از شهروندان کابل گردید. برای کسی به به و چه چه کردند که عامل قربانی شدن بیش از ۷۵ هزار انسان این سرزمین طی دو سال و اندی شده.
کسانی که در دو هفته ی گذشته مهمان ارگ بودند و بی شرمانه سرنوشت مردم را به یک خوراک قابلی پلو معامله کردند، ثابت ساختند که نسبت به خون های ریخته و مصونیت جانی شهروندان در آینده هیچ ارزشی قایل نیستند.

بجز چند تن از وکلای گذر که از حق شهروندان دفاع کرده اند بقیه آدم نما ها خودرا در سلام خانه ی ارگ گم‌کرده بودند.
فراموش کرده بودند که حکومت ع و غ، یک حکومت غیر مشروع و فراقانونی است. خون پاک ۷۵ هزار شهروندان افعانستان یاد شان نیامد. ده ها مورد‌ نقض قانون اساسی این وثیقه ی ملی برای شان مسئله نبود. بازی سیاسی با نهاد های امنیتی که نهاد هایی ملی استند برای شان قابل درک نبود. بلکه برداشتن چند تا خیمه ی دادخواهی مسئله ی بنیادی ذهنی شان بود‌.

این ننگ تاریخی در پیشانی شان برای همیشه خواهد ماند.

>>>   طالبان بارها پایگاه و مواضع داعش را در ننگر هار مورده هدف و حمله قرار دادند و طالبان توانستند گروهک تروریستی داعش را در منطقه سرکوب کنند ولی متاسفانه هر بار که ما داعش را در حالت سرکوب قرار دادیم B52 امریکایی به شدت مواضع طالبان را بمباران میکردند. داعش از سوی امریکا و رڙیم دست نشانده کابل حمایت می شود ـ
حبیب الله یوسف زی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است