تخریب سفارت آلمان در کابل مشکل ساز شده است
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۱    ۱۳۹۶/۴/۷ کد خبر: 135120 منبع: پرینت

صدور ویزای الحاق به خانواده پناهجویان افغانستانی در کابل به علت تخریب سفارت آلمان متوقف شد.

صدور ویزای الحاق خانواده پناهجویان افغانستانی که در آلمان قبول شده اند به علت خسارت هایی که در حمله تروریستی ماه 31 می بر سفارت آلمان در کابل وارد شده متوقف گردیده است.

بر اساس یک نامه وزارت خارجه آلمان که آن را اولایلی که سیاستمدار حزب چپ آلمان روز دوشنبه در برلین نشر کرد، صدور ویزای الحاق خانواده پناهجویان افغانستانی که تقاضای پناهندگی شان در آلمان قبول شده است، در حال حاضر متوقف شده است. دلیل آن این است که سفارت آلمان در کابل بعد از حمله تروریستی 31 ماه می به علت تخریب امکانات کار روی این ویزاها را ندارد.

براساس این نامه که به تاریخ 22 جون توسط میشاییل روت یک مقام ارشد وزارت خارجه آلمان نوشته است که در زیر آوارهای سفارت آلمان در کابل، بین 1500 تا 2000 تقاضای ویزا وجود دارد. در گزارش دیگری آمده است که "حدود نیمی از این ویزاها مربوط به الحاق خانواده های پناهجویان قبول شده افغانستانی در آلمان است" و دسترسی به این تقاضاهای ویزا "به دلایل امنیتی تا زمان نامعلومی ممکن نمی باشد. در حمله انتحاری که در مجاورت سفارت آلمان در کابل صورت گرفت یک محافظ سفارت کشته و 4 کارمند سفارت آلمان در کابل زخمی شدند.

منجم زاده


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پناهجویان
آلمان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است