توقف تصمیم گیری در باره پناهجویان هموطن در آلمان
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۱۷    ۱۳۹۶/۴/۱۱ کد خبر: 135316 منبع: پرینت

تا زمانیکه وضعیت امنیتی افغانستان از نو ارزیابی می‌شود، تنها در موراد خاصی روی تقاضانامه های پناهجویان تصمیم گیری می شود.

به نقل از خبرگزاری آلمانی “دی پی ای”، یک نماینده وزارت داخله آلمان فدرال بر اساس معلومات اعضای کمیسیون امور داخلی پارلمان این کشور گفته است که رسیدگی به درخواست های پناهجویان افغانستانی ادامه می‌یابد و مصاحبه ها نیز انجام می‌یابند، اما تصمیم‌گیری در مورد این پناهجویان فعلاً صورت نمی‌گیرد.

وزارت داخله آلمان گفته است مساله بر سر “توقف تصمیم‌گیری” در مورد پناهجویان افغانستانی ‌ها نه، بلکه بر سر “اولویت بندی تازه بدلیل ارزیابی مجدد وضعیت امنیتی” افغانستان است.

اولا یلپکه، نماینده حزب چپ‌ها در پارلمان آلمان درخصوص توقف کامل اخراج پناهجویان افغانستانی به وطن شان گفته است که کار خوبی است که در حال حاضر دیگر به اساس گزارش های کهنه و خوشبینانه در مورد وضعیت (افغانستان)، به پناهجویان جواب رد داده نمی‌شود. تقاضانامه های پناهجویان افغانستانی که تا کنون رد شده اند نیز باید هرچه زودتر از نو بررسی شوند.

پس از حمله سنگن بر سفارت آلمان در کابل در آغاز ماه روان میلادی، انگلا مرکل صدراعظم آلمان اعلام کرده بود که، تا زمانیکه وزارت خارجه ارزیابی مجدد وضعیت امنیتی افغانستان را ارایه کند، اخراج کسانیکه خطر ساز هستند، جرم می کنند و از همکاری در تثبیت هویت خود لجوجانه خودداری می کنند ، ادامه می یابد.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پناهجویان هموطن
آلمان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است