اردوغان: عضویت ما را رد کنید تا نفس راحت بکشیم
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۳۳    ۱۳۹۶/۴/۲۲ کد خبر: 135807 منبع: پرینت

رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه با کم ارزش خواندن پذیرش عضویت کشورش در اتحادیه اروپا گفت: اگرعضویت ما را نپذیرند نفس راحتی خواهیم کشید، چون آنها دارند وقت ما را تلف می کنند.

اردوغان در گفتگوی اختصاصی با شبکه انگلیسی'بی بی سی' که روز چهارشنبه منتشر شد، افزود: ترکیه می تواند به تنهایی روی پای خود بایستد و نیازی به اتحادیه اروپا ندارد.

وی افزود: اتحادیه اروپا با صراحت بگوید که قادر به قبول عضویت ما نیست، این حرف خیال ما را راحت می کند وبرای اجرای طرح 'بی' و یا 'سی' اقدام خواهیم کرد.
رییس جمهوری ترکیه در این مصاحبه و درخصوص بحران اخیر بین سعودی، امارات، مصر و بحرین با قطرگفت: ترکیه بخشی از این بحران نیست.

اردوغان افزود: بر عکس ما خواستار مذاکره و صلح در منطقه خلیج فارس و بدنبال یافتن راه حلی سریع برای این بحران هستیم، ما نمی خواهیم بین مسلمانان در این منطقه جنگ شود وآنها یکدیگر را بکشند.

رییس جمهوری ترکیه خاطرنشان کرد: عضویت در اتحادیه اروپا برای ما موضوعی نیست که چاره ای جز آن نداشته باشیم، بنابراین خیالمان آسوده است.

اردوغان افزود: در اولین دوره نخست وزیری من در گذشته، ترکیه به عنوان کشوری مطرح بود که در اجلاس سران اتحادیه اروپا یک کودتای خاموش به راه انداخته است اما اکنون نه تنها اتحادیه اروپا ما را به اجلاس سران خود دعوت نمی کند بلکه دارد وقت ما را هم تلف می کند.

اردوغان با تاکید بر اینکه اکثریت مردم ترکیه دیگر عضویت در اتحادیه اروپا را نمی خواهند؛ گفت: با این وجود ما یک مدت کوتاه دیگر به روابط مخلصانه خود با اتحادیه اروپا ادامه خواهیم داد تا ببینیم چه نتیجه ای برای ما به دنبال خواهد داشت.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اردوغان
ترکیه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است