فقر در ایتالیا در بدترین وضعیت در ۱۰ سال اخیر
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۲۸    ۱۳۹۶/۴/۲۳ کد خبر: 135850 منبع: پرینت

تازه ترین آمارهای رسمی نشان می‌دهد که تعداد فقرا در ایتالیا در سال ۲۰۱۶ میلادی به بالاترین سطح خود در بیش از ۱۰ سال اخیر رسیده است.

به گزارش رویترز، اطلاعات منتشر شده از سوی اداره ملی آمار ایتالیا نشان می دهد که علی رغم رشد و رونق اقتصادی نسبی، تعداد افراد فقیری که در ایتالیا زندگی می کنند در سال 2016 میلادی به بالاترین حد در 10 سال اخیر رسیده است. این وضعیت به چالش بزرگی برای حزب حاکم دموکرات ایتالیا تبدیل شده است.

این گزارش نشان می دهد که تعداد افرادی که در فقر مطلق اقتصادی زندگی می کنند طی سال گذشته به 4.74 میلیون نفر رسیده که این رقم معادل 7.9 درصد جمعیت این کشور است. این رقم نسبت به 7.6 درصد جمعیت در سال 2015 میلادی افزایش داشته و به بالاترین رقم از سال 2005 میلادی رسیده است.

فقر مطلق به شرایطی گفته می شود که افراد قادر به خرید خدمات و کالاهای اساسی و ضروری نباشند. ایتالیا در سال 2014 میلادی از یک رکود اقتصادی بلندمدت خارج شده ولی این گزارش نشان می دهد رشد اقتصادی پایین ایتالیا نتوانسته است کمکی به اقشار فقیر این کشور اروپایی بکند.

پیش بینی می شود رشد اقتصادی ایتالیا امسال به 1.1 درصد برسد، این رقم سال گذشته به 0.9 درصد رسیده بود. ایتالیا بهار آینده انتخابات سراسری برگزار خواهد کرد و احزاب مخالف متئو رنتسی رهبر حزب دموکرات را به خاطر افزایش چشمگیر تعداد فقرا در این کشور مورد سرزنش و انتقاد قرار داده اند.

جیوانی باروزینو نماینده سنای ایتالیا از حزب چپ در سخنانی تاکید کرد: وقتی یک دولت نتواند نیازهای اساسی مردم را تامین کند، می توانیم بگوییم که این دولت شکست خورده است.

در مناطق کمتر توسعه یافته جنوب ایتالیا بیش از 9.8 درصد مردم در فقر مطلق زندگی می کنند، این رقم در مناطق مرکزی ایتالیا از جمله رم به 7.3 درصد رسیده است. این رقم در مناطق ثروتمند شمال ایتالیا نیز به مرز 6.7 درصد رسیده است.

این آمارها نشان می دهد که تعداد شهروندان ایتالیایی که در فقر نسبی زندگی می کنند طی سال 2016 میلادی افزایش داشته و به 8.5 میلیون نفر رسیده است. این رقم معادل 14 درصد جمعیت این کشور است. فقر نسبی شرایطی است که درامد افراد کمتر از میانگین نیمی از درآمد ملی است.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
فقر
ایتالیا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است