رییس جمهور پاسخگوی وعده های انجام نشده باشد
ما به نمایندگی از ملت حرف می زنیم و اگر این ملت و این جمعیت بر رییس جمهور غنی اعتراض می کند و برنامه اش را نقد می کند، حق مسلمش است 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۰۵    ۱۳۹۶/۴/۲۳ کد خبر: 135854 منبع: پرینت

به رییس جمهور غنی اتهام وارد است که انحصار گرا است و خودکامه پیش می رود.مقرری ها را از رییس بست چهار تا به بست اول، خود انجام می دهد. دوام این کار چه خواهد شد؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، نقیب الله هاشمی، عضو شورای ولایتی کابل در برنامه «نگرش» گفت: تشکیل کابینه از ابتدایی که حکومت وحدت ملی تشکیل شد، نه ماه به طول انجامید. حکومتی که نتواند در نه ماه کابینه خود را معرفی کند، چگونه می تواند به وعده های دیگر خود عمل کند؟پرسش اینجا است که آیا در افغانستان قحط رجال بوده است یا اینکه هر دو تیم، که پنجاه پنجاه بوده اند، بر سر این بحث، جدال داشته اند؟

وی ادامه داد: در بحث اصلاحات انتخاباتی هم حکومت وعده داده بود که اصلاحات در آن می آورد و انتخابات خوبی برگزار می کند اما اصلاحات بخصوصی اعلام نشد و حالا زمان انتخابات را اعلام کرده اند. بعد هم موضوع تذکره الکترونیکی بود که نتوانستند آن را به خوبی تطبیق کنند و سرو صدای قوم و تبعیض را بلند کردند. گلیم فساد تا حد گسترده وسعت پیدا کرد و مواد مخدر و عدم وجود امنیت هم بیداد می کند.

هاشمی، در خصوص اوضاع اقتصادی مردم بیان داشت: اقتصاد کشور در کجا رفت که وعده داده بودند که دسترخوان مردم را پر از نان می کنند اما نه تنها اینگونه نشد، بلکه اوضاع اقتصادی مردم از زیر خط فقر هم گذشت و وزرای سرپرست به یک فرهنگ مبدل شدند.
این عضو شورای ولایتی کابل، اظهار می دارد که: مردم در افغانستان، به سه دسته تقسیم می شوند، یک، طرفداران رییس جمهور، دو، کسانی که زمانی در حکومت بوده اند و حالا حکومت رانقد می کنند، سه، مردم عزیزی که ضربه می بینند و آسیب پذیر هستند. ملت به خاطر اینکه از چنگ مافیا و زورمندان رها شوند به اشرف غنی برای اینکه متفکر دوم جهان است رای داده اند. اما اشرف غنی اعتنا و احترامی به رای مردم نگذاشت. سه سال و نیم گذشت اما هیچکدام از وعده های حکومت برای مردم عملی نکرد.

هاشمی، معتقد است مردم انتظار زیادی از اشرف غنی داشته اند و افزود: چشم امید ملت و مردم به رییس جمهور خیلی زیاد بود چرا که بنا کرده بودند که متفکر دوم جهان است. بنابراین باید در سیستم رهبری یا مدیریت خود سیاستی را دنبال می کرد که حداقل بتواند اگر صد در صد و یا هشتاد درصد نتواند وعده های خود را عملی کند، حداقل بیست درصد از وعده های خود را عملی می کرد. اما حالا می بینیم که نسبت به گذشته به بحران شدید رفته این حالتی که در افغانستان بوجود آمده است به این سادگی ها قابل اصلاح نیست.

وی، در خصوص بی برنامه گی های حکومت افغانستان برای تامین امنیت و دیگر موارد بیان داشت: این تنها افغانستان نیست که دشمنان داخلی و خارجی دارد. هر کشوری که استقلال دارد، دشمنان داخلی و خارجی دارد اما دیگر کشورها، وطن خود را دوست دارند و برایش، سیستم، برنامه و پالسی دارند و وطن خود را از بلاها و ناامنی نگاه می دارند. در هیچ کشوری نیست که مداخله خارجی ها نباشد. در هر کشور وجود دارد اما آنها سیاستمدارهایی دارند که برنامه و پلان دارند و برای ثبات، امنیت و اقتصاد کشورشان کار می کنند. در حالیکه افغانستان خود را به دست باد و بی خیالی سپرده است.

هاشمی، معتقد است برخی انتقادگران بر حکومت، خود مورد انتقاد شدید هستند و بیان داشت: در حال حاضر می بینیم که کسانی که درون حکومت بوده اند هم از حکومت انتقادهای شدید می کنند. باید گفت که آنها خود مورد انتقاد هستند چرا که در حکومت بوده اند ونقش داشته اند و دارند. آنها در واقع وظایف خود را نمی شناخته و به آن عمل نمی کردند. معاون اول از جمله کسانی است که وظیفه خود را رها کرده است و به انتقاد می پردازد. به جای اینکه در جای خود باشد و کار کند. ضروری نیست که معاون اول به جنگ برود. پس وزیر دفاع و وزیر داخله چه می کنند؟ ضروری نیست که حکومت در یک کنفرانس دعوت شود و رییس جمهور و رییس اجرایی باهم به آنجا روند. این موضوعات باعث می شود که اعتراض بر اشرف غنی زیاد باشد.

وی، ادامه داد: ما به نمایندگی از ملت حرف می زنیم، و اگر این ملت و این جمعیت بر رییس جمهور غنی اعتراض می کند و برنامه اش را نقد می کند، حق مسلمش است اما به آن جناب های دیگری که به کشورهای دیگر می روند و از آنجا حکومت را نقد می کنند، باید گفت که بسیاری از این نقد ها به خودشان برمی گردد چرا که خود در حکومت بوده اند و یا هستند و یا در تیم اشرف غنی بوده اند.

هاشمی، در اخیر با انتقاد از رییس جمهور گفت: باید به رییس جمهور گفت که مگر نمی خواستی اصلاحات بیاوری؟ چه شد وعده هایی که به مردم داده بودی؟ چرا کسانی را برای کمیسیون انتخابات، برگزیدی که همه سابقه ای از فساد داشتند. دسترخوان را پر ازنان، وعده می کردی و گفته بودی که زمینه کا را مساعد می سازم کدامش عملی شد؟ رییس جمهور باید به وعده های خود و به مردم توجه کند و پاسخگوی کارهایی که باید می کرده و نکرده است باشد.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
رییس جمهور
حکومت
نظرات بینندگان:

>>>   سخنی با هموطنان!
بسمه تعالی
در نخستین روزهای شکل گیری به اصطلاح دولت وحدت ملی، در خیمه ی لویه جرگه مواضع کنگره ی ملی را اعلام کردیم، نسبت به این دولت هشدار دادیم،آن را غیرقانونی و نامشروع خواندیم.اکثریت بر ما تاختند و ما را به تفرقه افگنی قومی و ماجراجویی متهم کردند.
هنگام امضای پیمان امنیتی کابل-واشنگتن، به "پیمان"رای ندادم.من را به ضد آمریکایی بودن متهم کردند.حتا عده ای از روشنفکران هم در این حمله علیه من شریک شدند.
اعلام کردیم مرز دیورند مرز رسمی میان دو کشور افغانستان و پاکستان است.مردم را به خاطر منافع شخصی و قومی قربانی ادعای بی بنیاد دیورند خواهی نکنید،مرا به مرگ و سنگسار تهدید کردند…
در باره ی دولت آقای غنی بار ها سخن گفتیم و کنفرانس دادیم. همه سکوت کردند و برای این دولت دست نشانده و فاسد ستایش نامه ها نوشتند. نمی دانم حالا در این چند روز پسین چه اتفاق مهمی افتاده است که یک شبه همه آتش گرفته اند. از معامله گران شورای ملی تا وزرا و کارگذاران ارشد دولت و شوونیست های قومی، همه و همه واحسرتا! می گویند.
اکثریت وکلا،مصادر امور مهم و وزرایی که در دولت بوده اند، چه دولت غنی چه دولت کرزی، شریک جرم اند. در کابینه و شورای وزیران تصمیم گرفته شده و بعد آن تصامیم برای تصویب به شورای ملی راجع شده اند. جالب است که به قول معروف دزد هم می گوید خدا و صاحب خانه هم می گوید خدا!
چه کشور ارویلی ی داریم. واقعا کی مقصر است؟ وکلا، آقای احدی(نویسنده ی کتاب زوال پشتون ها) و بقیه قدرتمندان همه شریک جرم اند، اما چنان دهن گشوده اند و نق می زنند که انگار تازه از آسمان به زمین آمده اند، پاک و مقدس اند و در هیچ اموری از امور دولت نقش نداشته اند و کرزی و غنی و عبدالله به تنهایی کار کرده اند. وقتی می گوییم دستگاه فاسد و خودفروخته و دزد، یک مجموعه ی بزرگ را در مدنظر داریم. در این مجموعه از همه ی اقوام حضور و تشریف دارند. اگر قرار است خاینین، معامله گران عزت و شرف مردم، دزد های چراغ به دست، ربایندگان نان بینوایان، غاصبان ملکیت های عامه و بیت المال و فروشندگان آزادی و استقلال میهن محاکمه شوند شما آقایانی که صدا بلند کرده اید و اشک تمساح میریزید. همه باهم باید در برابر دادگاه مردم قرار بگیرید و حساب پس بدهید. جرم بزرگتر تان این است که خلق خدا و مردم را احمق می پندارید.
آزموده را آزمودن خطاست. از جوانان میخواهم وارد میدان شوند و رهبری برای آزادی، عدالت و تغییر را به دست بگیرند.

لطیف پدرام

>>>   Salam
بعضى دوستان درانىراز نسبت به غلجايى تقدم مى بخشند و خورسند اند كه درانى صدا بلند كرده است و آرزو دارند كه در اين جنگ قبيله يى ما طرفدارى از درانى مظلوم كنيم !
اين دوستان حتمن كدام تاريخ ديگر را خوانده اند ! من نمى دانم چه فرقى ميان ملا عمر و حكمتيار و يا هم غنى و كرزى وجود دارد كه ما سربازان اينها شويم . بگذاريد اينها يكى ديگر مانند هميش در تاريخ بخورند ، اما به ياد داشته باشيد كه معده غلجايى و درانى در هضم شما يكسان كار مى كند .

>>>   محمد همایون صادقی
غلجایی ها و ابدالی ها دو روی یک سکه اند .
هر دو ماهیت برتریخواهی ، قبیله گرایی و سران ایشان شوونیستی و فاشیستی داشته و دارند .
هرکسی که ابدابی ها را ستایش میکند بدانید که او تاجیک ، ازبک و هزاره اصل نیست او کم اصل و میوند خونی با ابدالی ها دارد .
سران پشتون امروز درک کرده اند که حاکمیت استبدادی تک قومی ایشان را طوفان شکست و نابودی از هنایش رستاخیزی مردم، بخود پیچانده است و آنان با حیله و فریب میخواهند از احساسات عاطفی برخی ها استفاده سو کنند و برخی هم بخاطر منافع شخصی ایشان آهنگ دلخراش وحدت ملی با توصیف از ابدالی ها سر داده اند .
هر انسان آگاه با خرد و عدالتخواه اگر تاریخ بیشتر از دو صده ساله شاهان مستبد ، ظالم و آدمخوار اینها را خوانده باشند و یا بخوانتد به اینها لعنت می فرستند .

>>>   در اصل خو شما اشرارخصوصا" پنچشیری ها در ین ۱۴ سال تمام صلاحیت ها و سمت های دولتی را اشغال نموده بودید و حالا که یک ریس وطنپرست میخواهد وطن را بسوی ترقی سوق دهد شما جنایتکاران بنام انحصار قدرت تهمت می بندید.شما امتحان خود را نزد مردم و خداوند داده اید.دوران شما ختم است باید بشما جزا داده شود
کابلیان

>>>   مسخره گى يك حكومت!
كوچه هاى شيرپور و وزير اكبر خان سنگ چيده شد!
فكر مى كنند مردم احمق اند؟
#مسلم_شيرزاد

>>>   Gul Agha Juyan
هر چه فاسد، جنایتکار، جاسوس و ....بود! کشور های استعمارگر بنام نابغه بالای گرده های مردم بیچاره ما سوارش کردند.
این دو ....فاسد تَرَکی+امین خون آشام و غنی+اتمر ....نمونه ی از دروغهای کشورهای در ظاهر دوست و در باطن دشمن انسانیت میباشند، که بالای مردم مظلوم ما تحمیل شان کردند و میکنند.

>>>   آقاى پدرام تو كى هستى به اندازه دهن ات گپ بزن موضوع ديورند از سويه تو بالا است بايد همه به أين قناعت كنيم كه أقليت تابع اكثريت است پس از أين كوشش كن كه خودت از همين فورمول پيروى كنى.
آقاى هاشمي خودت فكر كن كه سر تقسيم جوكى ها هر دو تيّم جنگ دارند يكى از معاونين ريس جمهور مطلق بى سواد. و دايم الخمر و آقاى محقق يك صنف مكتب نخوانده به مثل أين دو مثال هزاران أشخاص و أفراد ديگر در پوست هاى كليبى ومهم مقرر گرديده اند تو فكر كن كه أين وطن چطور تَر قى كند و ريس صاحب جمهور هم صلاحيت اول مملكت را ندارد بفكر من أين انتقاد ها جاى را نميگيرد زيرا تصميم گيرنده اول امريكايى ها هستند شما چند روز پيش ديديد كه ان هم يك سرپرست سفارت أمريكا در مورد معاون اول ريس جمهور به سارندوالى و محاكم هدايات لازم را داد و ميراث سرپرست ها از أمريكا به حكومت افغانستان باقيمانده


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است