90 ماه حبس برای یک نماینده مجلس ترکیه
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۴۴    ۱۳۹۶/۴/۲۴ کد خبر: 135860 منبع: پرینت

چاغلار دمیرل نماینده شهر دیاربکر در مجلس ملی ترکیه و عضو حزب دموکراتیک خلق ها(ح.د.پ) به تحمل 90 ماه مجازات حبس محکوم شد.

به گزارش وبسایت روزنامه حریت، دادگاه شهر دیاربکر با صدور حکمی خانم چاغلار دمیرل نماینده شهر دیاربکر در مجلس ملی ترکیه و نماینده حزب ح.د.پ را به اتهام عضویت در گروههای تروریستی مسلح به هفت سال و نیم مجازات حبس محکوم کرد.

وی به اتهامات تروریستی دستگیر و بازداشت شده و پیش از این از سوی شعبه پنجم دادگاه جرائم سنگین دیاربکر محکوم شده بود و وکلای وی نیز، دمیرل را بیگناه خوانده و خواستار آزادی وی شده بودند.

به گزارش ایرنا، چاغلار دمیرل معاون حزب دموکراتیک خلق ها بوده و پیش از این نیز در جریان رسیدگی به پرونده دیگر به تحمل 6 ماه زندان محکوم شده است.
اتهام قبلی وی تحقیر ملت، دولت و تحقیر سازمان ها و تشکیلات دولتی ترکیه بوده است.

صلاح الدین دمیرتاش و فیگن یوکسک داغ رهبران حزب دموکراتیک خلق های ترکیه نیز به همراه 9 نفر از نمایندگان این حزب همچنان از 14 آبان ماه سال گذشته بازداشت شده و در زندان به سر می برند.

تعداد اعضای حزب دموکراتیک خلق های ترکیه(ح.د.پ) به عنوان سومین حزب بزرگ حاضر در مجلس این کشور در پی سلب عضویت یوکسک داغ و نورسل آیدوغان به 57 نفر کاهش یافته است.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترکیه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است