سرنوشت جنگ در اختیار کمپنی های نظامی آمریکا
حکومت ترامپ می خواهد سرنوشت جنگ و تربیه قوت های مسلح افغانستان را بعد از این به کمپنی های شخصی نظامی بطور قرارداد واگذار نماید و از طرف دیگر علاقمندان و حامیان پاکستان در سنای امریکا نیز تلاش دارند تا در استراتژی امریکا پاکستان نیز نقش بازی کند 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۰۹    ۱۳۹۶/۴/۲۴ کد خبر: 135880 منبع: پرینت

جنگ آمریکا در افغانستان" طولانی‌ترین جنگ تاریخ آمریکا در یک کشور خارجی خوانده شده است پول های را که امریکا در افغانستان مصرف کرده به مراتب بیشتر از مبلغ است که آمریکا در بازسازی اروپا پس از جنگ جهانی دوم مصرف کرده بود. حالا بعضی ها به این باور اند که بزودی استراتیژی امریکا در مورد افغانستان اعلان میشود وضعیت بهتر خواهد شد اما آنچه که من باور دارم می توانم دیدگاه و سیاست دونالد ترامپ در مورد افغانستان را اینطور بررسی نمایم.

1.امریکا درحال حاضر سیاست های را که می خواهد در منطقه دنبال کند به ادامه جنگ در افغانستان ضرورت دارد، ادامه جنگ در یک کشور و یا ساحه از جغرافیه معین زمانی ادامه میابد که همزمان با داشتن قوت های مسلح ملی نیرو های ملیشه و اربکی ایجاد شوند. چنانچه متاسفانه در اکثر ولایات افغانستان این کار صورت گرفت.

2. یکی از دلایلی که امریکا بخاطر آن متهم به جنگ طلبی و جنگ افروزی در نقاط دنیا بوده دخالت و نفوذ بخش خصوصی در امور نظامی است و برخی معتقدند یکی از اهداف جنگ هایی که بعد از یازدهم سپتامبر در عراق و افغانستان بوجود آمده و کشور امریکا نیز در آنها دخالت داشته است سود آوری و انعقاد قرارداد برای شرکت‌های ساختمانی از قبیل هالیبرتون، و شرکت‌های تولید تسلیحات مانند لاکهید مارتین و شرکت‌های خصوصی نظامی و امتیتی از جمله (بلک واتر) می‌باشد.

بطوری که گفته می‌شود شرکت بلک واتر که درحال حاضر یکی از شرکت های خصوصی نظامی و امنیتی حاضر در عراق و افغانستان است به قدرتمندرین ارتش اجیر جهان و یکی بزرگ‌ترین برندگان جنگ آمریکا و سرکوب گر مخالفین سیاسی امریکا گفته می شود.

با درنظرداشت معلومات که من دارم حکومت ترامپ می خواهد سرنوشت جنگ و تربیه قوت های مسلح افغانستان را بعد از این به کمپنی های شخصی نظامی بطور قرار داد واگذار نماید و از طرف دیگر علاقمندان و حامیان پاکستان در سنای امریکا نیز تلاش دارند تا در استراتژی امریکا پاکستان نیز نقش بازی کند.

امریکا می خواهد سرنوشت جنگ افغانستان را در اختیار کمپنی های نظامی قرار دادی خود بگذارد روی این اصل هیچکس نمی تواند از این حقیقت انکار نماید که ملیشه ها و اربکی ها و همچنان کمپنی های خصوصی نظامی امریکا این را می دانند که اگر جنگ ختم شود پول های هنگفت را که از همچو قرار داد های بزرگ بدست می آورند خاتمه میابد بناً این کمپنی ها تلاش می کنند تا جنگ ادامه یابد روی این اصل من از حضور یکبار دیگر کمپنی بزرگ خصوصی نظامی امریکا مانند بلک واتر، جنرال داینامیکس‏، راکت‌داین‏، داگلاس، لاکهید کورپوریشن‏، مک‌دانل داگلاس‏.

بخاطر ادامه جنگ خیلی تشویش دارم خدا خیر کند امیدوارم مسوولین افغانستان این حقیقت را بدانند.

احمد سعیدی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
بلک واتر
نظرات بینندگان:

>>>   درود جناب سعیدی ، اما دولت افغانستان غافل از اینه ،چون که اعضای خانواده های ایشون در خارج از کشور اند ، حالی شون نیست ، وا به داد مردم بی دفاع کابل که سالهای سال دارن قربانی این توطئه گران رو می دهند ،جز مردم بی دفاع و فقیر و مظلوم کدام رجال دولتی قربانی داده؟

>>>   شرکت سهامی پنشیر وردک ما کجاست؟

>>>   امريکا اين ببلوى سه سره سير نشدنى به آينده خود فکر مى کند وتفرقه مى اندازد:
سه خواست اين ببلوى سه سره:
1. قدرت نظامى جهان و جنگ افروز
2. زير نام مبارزه عليه ضديهوديت و دموکراتيزه کردن کشورعرب جهان عرب را بغير از وهابى ها را در آتش کشيدتا اسراييل آرام باشد
3- منابع زيرزمينى و ايتلاف نامقدس اش با عربستان سعودى و توليد سازمانهاى اسلام گرايى
جنگهاى در افغانستان وعراق وايران نيروى نظامى فرستادن و اشغال و ترساندن ايران وغيره و نارامى وويران کردن افغانستان عراق لبى و سوريه و يمن بيشرفت خاکى ناتو در کشورهاى حايل روسيه و ارسال داعش به سرحدات کشورهاى حايل روسيه همه و همه بخاطر گسترش مفاد واضافه نمودن سرمايه است
چه از طريق مهار کردن منابع کانى وسنگى وخاکهاى نادر وياميدانهاى گازى ونفتى.
South-Pars-Gasfeld
میدان گازی پارس جنوبی، (در قطر: گنبد شمالی) بزرگترین میدان گازی جهان است، که در خلیج فارس و در آبهای سرزمینی ایران و قطر واقع شده‌است. این میدان گازی بین ایران و قطر مشترک بوده و در کشور قطر، میدان گازی گنبد شمالی نام دارد. ایران و قطر از ابتدای برداشت از این میدان مشترک همواره در بهره‌برداری از منابع هیدروکربنی این میدان بودند.
اين ميدان گنبد شمالی در قطر آنقدر گاز دارد گاز که اگر گاز سعودى و متحدين شان تمام شود اينجا به هنوز گاز دارد.
مقدار مجموع 221 ميليار بشکه .که تقريبا از 1300 تريليون فت مکعب 500 تريليون فت مکعب در ايران و 800 تريليون فت مکعب در قطر قرار دارد!

از همين جهت است که امريکا مکان مهم جهان اسلام را و خادم اش را مرکز شرارت ساخته که توسط آن "آدمکهاى سياه پوش قرون ميانه" را در فابريکه هاى القاعده طالبان وداعش و...توليد مى کند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است