معادن هلمند هنوز در دستبرد آمریکایی ها است
 
تاریخ انتشار:   ۱۷:۰۳    ۱۳۹۶/۴/۲۴ کد خبر: 135891 منبع: پرینت

امریکا طی سال ها است معادن افغانستان را از کشور انتقال می دهد.

مدارک و شواهدی بسیاری وجود دارد که آمریکا طی سال های گذشته معادن افغانستان را از کشور انتقال می دهد.
نمایندگان ولایت هلمند در پارلمان می گویند، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد محموله های اورانیوم معدن خانشین ولایت هلمند توسط طیاره های غول پیکر امریکایی قاچاق می شود.
آنها می گویند، امریکا پایگاه هوایی را در نزدیکی این معدن احداث کرده و به صورت شبانه روز هواپیماهای باربری بزرگ مشغول فعالیت هستند.

معادن اورانیم و تورانیم در افغانستان در ولایت هلمند ناحیه خانشین می‌باشد. سیستم تشکلات سنگ‌های مگماتیک و خصوصیات مماثل معدن خان نشین با سایر نقاط جهان بیانگر آن است که در عین شرایط، کانی‌هایی چون بیرایت، فلورایت، نفلین و عناصر نادره چون نبیوم، تانتالیم و اورانیم UU بوجود آمده‌است.

در ساحه خانشین ولایت هلمند قرار تخمین جدید ناسا امریکا مقدار ۱،۴ میلیون تن متریک و ذخایر نیوبم با اضافه فاسفورس و اورانیوم وتوریم REE به مقدار ۳،۵ میلیون تن متریک وجود دارد.

به گفته یکی از نمایندگان ولایت هلمند، معادن اورانیوم که مهمترین معادن افغانستان است، اگر امریکا همینطور اورانیوم افغانستان را انتقال دهد، کمک هایی که به افغانستان ارایه می کند، صد برابر آن را پس از این طریق بدست می آرود و سرمایه مهم افغانستان را می برد.

افغانستان معادن بسیار غنی و اورانیوم و فلزات مختلف و سنگ های قیمتی بکر و دست نخورده ای دارد که سال ها است مورد طعمه بیگانگان است و بهره برداری های غیر مجاز صورت می گیرد.

یکی از مقام های وزارت معادن افغانستان گفت: معادن افغانستان نسبت به ده سال گذشته در وضعیت بدتری قرار دارد و مردم افغانستان باید بدانند که چه کسی از معادن کشور استفاده می کند و چه کسی منافع هنگفتی از آن بدست می آورد.

علاوه بر این، ولایت هلمند یکی از مراکز عمده کشت خشخاش است و بسیاری ها معتقدند که امریکا مافیای بزرگ قاچاق مواد مخدر در این منطقه است.
وحید مژده در گفتگو با رسانه ها گفته است، امریکا از مزارع کوکنار در این ولایت حفاظت می کند، چون مواد مخدری که از اینجا بدست می آید سالانه حدود میلیاردها دالر می شود.
اکنون مواد مخدر و اورانیوم ولایت هلمند را برای غربی ها جذاب کرده است.

مقام های امریکا تاکنون به این اظهارات نمایندگان پارلمان افغانستان واکنشی نشان نداده اند.

هموطن


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   کشور دوست چین تخم اصلاح شده تریاک را دراختیار دهقانان قراداده که در یک سال دوبار حاصل میدهد ودر مقابل کم ابی مقاومت دارد همچنان کیفیتش خیلی عالی است صرف با یک ودوبار دیگر استعمال کننده عاشقش میشود ودست بردار ان نیست
تکنالوژی همه روزه پیشرفت میکند
ر

>>>   چرا خود را فریب باید داد؟ چرا آدرس غلط؟ چرا سنگهای کلان را بر می دارید، اگر قصد تان زدن است؟

دشمن ما فاشیزم است، دشمن ما ارگ است! اول باید با ارگ و فاشیزم حانه کرده در آن یک رخه کرد، بعد داعش و بعد از آن اگر امریکا و غرب از داعش پشتیبانی کرد، علیه امریکا و غرب متحدانه، همانند یک ملت واحد ییستیم.

>>>   یورانیم، طلا، زمرد، نقره،آهن و بسیار منرال های دیگر در ترکیب احجار به مقدار کم موجود هستند که این منرال ها باید توسط پروسس های مختلف فزیکی و کیمیاوی از ترکیب این احجار جدا سازی شوند و بعدأ بسته بندی شده انتقال داده شوند.
اگر شما یک طیاره را پر از سنگ های معدن یورانیم کنید و به خارج انتقال بدهید و در خارج از آن یورانیم استحصال کنید، شاید نیم گرام یورانیم هم بدست نیاورید.
پیش ازین که مطلبی در باره هر چیزی مینویسید، یک مرتبه در ویکی پیدیا سر بزنید که چقدر امکان چنین چیزی موجود است؟
یکی از دلایلی که هیچ کشوری در استخراج معادن افغانستان سهم نمیگیرد، در پهلوی نا امنی، موضوع متهم ساختن این شرکت ها و یا کشور ها از طرف مردم افغانستان است که به نرخ طلا هم بخرند، باز مردم میگویند که بردند، دزدی کردند، چور کردند و غیره.
بنأ هیچ کشوری آماده سرمایه گذاری در معادن افغانستان نیست تا در آینده سبب بدنامی خویش درین کشور نشود.

>>>   آقای غنی این دزدان آشکار بگیرید ودست بند بزنید وبعدا با محکوم کردن رسمی شان دستهای آنان را بحکم محکمه قطع کنید البته اگر زورتان کشید امریکایی ها دزدان بین المللی اند ها اگر شما نمیتوانید کنار بروید که مردم بیاند وکار این خائینین را یکسره کنند چونکه د خلکو زور د خدای زور دی. ن ا ر


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است