سهل انگاری تیم ترامپ، کسری بودجه امریکا
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۰۶    ۱۳۹۶/۴/۲۵ کد خبر: 135904 منبع: پرینت

رییس اداره مدیریت و بودجه دولت آمریکا گزارش داد: کسری بودجه 2 سال نخست ریاست جهوری آمریکا، به دلیل کمبودها در جمع آوری مالیات ها و اشتباهات در پیش بینی هزینه های مراقبت های بهداشتی نظامی، تقریبا 250 میلیارد دالر بالاتر از براوردهای اولیه خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از «میک مولوینی: مولوینی در گزارش 6 ماهه خود به کنگره، ارزیابی دیگری درباره برآوردهای اولیه در اواخر ماه می و همزمان با ارایه اولین طرح بودجه ترامپ ارایه داد و گفت: از آن زمان به بعد، کسری بودجه پیش بینی شده برای سال مالی جاری به میزان 99 میلیارد دالر یا 16.4 درصد افزایش یافته و به 702 میلیارد دالر رسیده است.

وی افزود: کسری بودجه آمریکا در سال 2018 میلادی 149 میلیارد دالر بیشتر از پیش بینی های اولیه خواهد بود و با افزایشی 33 درصدی به 589 میلیارد دالر خواهد رسید.

چنین آمار و ارقامی در حالی منتشر شده است که دولت آمریکا با تردیدهای گسترده از سوی تحلیل گران و اقتصاددانان درباره توانایی اش در کاهش کسری بودجه به کمک افزایش رشد اقتصادی و تغییرات درباره قانون مراقبت مقرون بصرفه موسوم به اوباماکر مواجه است. اصلاح این قانون، کنگره آمریکا را با مشکلاتی مواجه کرده و دفتر بودجه کنگره روز پنجشنبه اعلام کرد که طرح های دولت در زمینه رشد اقتصادی و کاهش کسری بودجه خوشبینانه است.

مولوینی در گزارش خود که در قالب نامه ای به کنگره منتشر شد، اعلام کرد که این حجم از مشکلات در سال جاری و سال آینده ناشی از جمع آوری کمتر از انتظار مالیات ها است.

انتظار می رود مالیات بر درامد افراد و شرکت ها و جمع آوری سایر مالیات ها در سال جاری میلادی (2017) 116 میلیارد دالر کمتر از پیش بینی دولت ترامپ در می گذشته باشد. همچنین انتظار می رود درآمد مالیاتی درسال 2018 میلادی 140 میلیارد دالر کمتر از براورد اولیه باشد.

مولوینی در این نامه خطاب به «پل رایان» رییس مجلس نمایندگان آمریکا نوشت: هزینه ها در سال 2017 میلادی 17 میلیارد دالر کمتر از حد انتظار خواهد بود و اگر «اشتباهات» در هزینه های برآورد شده درباره برنامه های حوزه سلامت ارتش آمریکا نبود، حتی می توانست پایین تر باشد.

هزینه های برنامه های بهداشتی دفاعی، در سال 2017 میلادی 19 میلیارد دالر و در سال 2018 میلادی 9 میلیارد دالر بیش از برآوردهای اولیه خواهد بود.

چنین برآوردهایی مطابق با قوانین موجود نیست و شامل هیچ یک از تغییرات پیشنهادی در برنامه های بهداشتی، رفاهی و سایر برنامه ها نمی شود.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
کسری بودجه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است