ناکام ماندن اروپا و آمریکا در سیاست
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۰۷    ۱۳۹۶/۴/۲۵ کد خبر: 135905 منبع: پرینت

خبرگزاری چینی در گزارشی با اشاره به سفر اخیر رییس‌جمهور آمریکا به اروپا گفت که به رغم تلاش‌ها اما همچنان 2 طرف از هم دور هستند.

خبرگزاری شینهوا در گزارشی با اشاره به سفر اخیر «دونالد ترامپ» رییس‌جمهور آمریکا به فرانسه و دیدار با «امانویل ماکرون» همتای فرانسوی وی نوشت که در شرایطی که ترامپ از روابط میان 2 کشور با عنوان دوستی یاد می‌کند که از بین نخواهد رفت و واشنگتن و پاریس را هم‌پیمانان راهبردی توصیف کرد. با این حال اختلافات میان 2 طرف همچنان باقی است به ویژه در زمینه مسایل محیط زیستی.

در این گزارش آمده است که رییس‌جمهور آمریکا از زمانی که به این سمت منصوب شده است برای سومین بار به اروپا سفر کرد و این در حالی است که موجی از جنجال‌های سیاسی درباره پسرش وی را احاطه کرده است. از طرفی روابط میان آمریکا و اتحادیه اروپا هم بحرانی شده است.

اروپا همچنان سعی می‌کند با سیاست‌های جدید آمریکا در دوران ترامپ خود را سازگار کند. «دیوید کریکمن» استادیار در زمینه سیاست بین‌الملل دانشگاه آنتورپ بلجیم در این مورد گفت: «با گذشت 6 ماه از فعالیت‌های ترامپ شاهد تغییرات ژیوپلیتیک هم‌پیمانان و آگاهی درباره خود در اروپا هستیم. برای رسیدن به یک نقطه مطمین، باید همکاری اروپایی و اینکه کشورهای اروپایی باید هر چه بیشتر با هم همکاری داشته باشند، تقویت شود.»

با این حال غیبت آمریکا در مسایلی که به اروپا و جامعه جهانی مربوط می‌شود از جمله مسایل آب‌وهوایی و تجارت جهانی به تصویر آمریکا و تاثیر این کشور در سطح جهان لطمه زده است. در این زمینه اشاره به تصمیم امریکا مبنی بر خروج از توافق پاریس و انتقادهای فراوانی که متوجه این کشور است از موارد قابل ذکر است.

«گرهارد اشتال» دبیرکل پیشین کمیته اروپایی مناطق در این مورد گفت: «آمریکایی‌ها با سیاست بازارهای باز اروپا مخالفت کرده‌اند. سیاست جدید آمریکا هم در راستای اقدام علیه سازمان‌های جهانی و چند جانبه است یعنی همان سازمان‌هایی که کاملا مورد حمایت اروپا هستند.»

وی افزود: «سیاست رییس جمهور آمریکا در برخی از مسایل کلیدی مخالفت با مسایل اصلی دولت‌های اروپایی و شهروندان آنان است.» اشتال معتقد است که در صورتی که ترامپ به مواضع خود در زمینه تغییرات آب‌وهوایی و حمایت از صنایع قدیمی مانند زغال سنگ ادامه دهد در این صورت تنش‌ها ادامه خواهند داشت.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
اروپا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است