اردوغان: گردن خیانتکاران را خواهیم زد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۳    ۱۳۹۶/۴/۲۵ کد خبر: 135917 منبع: پرینت

رییس جمهور ترکیه خطاب به کسانی که هنوز با کودتاچیان همکاری دارند، تهدید کرد «گردن خیانتکاران را خواهد زد».
«رجب طیب اردوغان» رییس جمهور ترکیه طی سخنرانی در مراسم یکمین سالگرد کودتای نافرجام 15 جولای 2016، تهدید کرد «گردن خیانتکاران را خواهد زد».

اردوغان با بیان اینکه هر تعداد عضو سازمان «فتح‌الله گولن» را که نیاز باشد از اداره های دولتی اخراج و زندانی خواهد کرد گفت: «با نخست وزیر صحبت کردم و از او خواستم پوشیدن یونیفورم را برای محکومین کودتا اجباری کند. مانند گوانتانامو به تن همه آنها یک یونیفورم زندان خواهیم پوشاند.»

وی با بزدل و خاین خواندن «کمال قلیچداراوغلو» رهبر بزرگترین حزب اپوزیسیون (جمهوری خلق) تاکید کرد: «او با کودتای کنترل شده توصیف کردن حوادث آن شب، به ملت توهین کرد.»

رییس جمهور ترکیه با بیان اینکه 111هزار نفر از اعضای گروه تروریستی گولن را از اداره های دولتی اخراج کرده و هنوز بیش از 35هزار نفر نیز در بازداشت و تحت بازجویی قرار دارند، افزود: «چرا باید به آنها حقوق بدهیم؟ از مالیات مردم به کسانی پول بدهیم که مردم را کشتند؟»

اردوغان ضمن تاکید بر اینکه اگر از کودتای نافرجام سال گذشته درس نگیرند، ممکن است 15 جولای دیگری بر سر آنها بیاید، گفت: «این آخرین باری نخواهد بود که کودتا رخ داد. ما می‌دانیم چه کسانی پشت کودتا هستند.»

وی با با بیان اینکه آماده‌ است تا بعد از تصویب پارلمان، پیش‌نویس طرح بازگردانده شدن مجازات اعدام به قانون اساسی را امضا کند، تصریح کرد: «سازمان گولن به تنهای پشت کودتا نبود و ما باید گردن خیانتکارانی را که می‌خواهند دوباره کودتا کنند، بزنیم.»

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اردوغان
ترکیه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است