پولیس باید به آشوبگران هامبورگ شلیک می‌شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۵    ۱۳۹۶/۴/۲۵ کد خبر: 135924 منبع: پرینت

اظهارنظر یکی از نمایندگان حزب افراطی جایگزینی برای آلمان مبنی بر اینکه پولیس باید به آشوبگران در حاشیه نشست جی 20 شلیک می‌کرد بحث‌های زیادی را در این کشور به راه انداخته است.

به گزارش روزنامه "دی ولت" آلمان، بعد از ناآرامی ها و آشوب ها در شهر هامبورگ آلمان، " "کریستل وایسیگ" از نمایندگان حزب افراطی جایگزینی برای آلمان در یک پیام توییتری از لزوم به کار بردن سلاح گرم از طرف پولیس علیه شورشیان و معترضان سخن گفت.

وایسیگ که از نمایندگان ایالتی شهر روستوک آلمان است در روز دوشنبه 8 جولای و بعد از آشوب ها در حاشیه نشست هامبورگ خواستار تیراندازی به معترضان و آشوبگران شده و رییس فراکسیون حزب افراطی آلمان روز پنج شنبه این مساله را تایید کرده و البته اظهار داشت که جمله این نماینده در اینباره 5 تا 6 ساعت بعد از انتشار حذف شده است.

فراکسیون حزب افراطی آلمان در بیانیه‌ای در توضیح این جمله افراطی که انتقادهای شدیدی را در پی داشته است اعلام کرد که وایسیگ بسیار احساسی به شورش ها در زادگاه خود واکنش نشان داده است. وی با این درخواست اغراق آمیز می خواسته به این نکته اشاره کند که دولت آلمان در مقابله با این خشونت های غیر انسانی ناتوان است.

سیاستمداران دیگر احزاب آلمان نیز انتقاد شدیدی به این اظهار نظر نماینده حزب افراطی آلمان وارد کرده اند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آلمان
هامبورگ
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است