طالبان بهتر از داعشیان هستند
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۴۷    ۱۳۹۶/۴/۲۵ کد خبر: 135932 منبع: پرینت

طالبان یک گروه افغانستانی است و بهتر از داعشیان می باشند.

به نقل از آریانا نیوز، سید رسول موسوی، مشاور وزارت خارجه ایران در جریان سفر به بامیان و نشست گفتگوهای کشورهای آسیای میانه و افغانستان گفته است که کشورش میان گروه طالبان و گروه داعش تفکیک قایل است.

موسوی گفته است که آرزومندیم طالبان روش گذشته خود را ترک کنند و با یک رویکرد جدیدی به مسایل افغانستان نگاه کنند.

چهارمین نشست گفتگوهای کشورهای آسیای میانه و افغانستان در بامیان بمنظور اقناع کشورها بر مبارزه مشترک علیه دهشت افکنی در حالی پایان یافته است که هیچ یک از برنامه ها و طرح های سه نشست قبلی این نشست عملی نشده است.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
نشست بامیان
هراس افکنان
نظرات بینندگان:

>>>   بخشی از نوشته مختار وفایی:
طالبان با استفاده از ساختمان‌ها و امکاناتی که توسط حکومت افغانستان و پول کشورهای غربی ساخته شده اند برنامه‌های آموزشی شان را تطبیق می‌کنند. آنان حتی در مواردی دیده شده است که کمک‌های یونیسیف را به دانش آموزان مکاتب در مناطق تحت حاکمیت شان توزیع کرده اند.
برعکس در مکاتب و مدارس تحت کنترول حکومت، نه نظم و دسپلین چندانی وجود دارد و نه نصاب و دستورهای حکومت اجرا می شوند.
فساد گسترده در معارف، غیرحاضری استادان و دانش آموزان، کیفیت پایین و اجرا نشدن دستورها و اصول معارف، بنیاد تعلیم و آموزش را در شهر و قریه از هم پاشیده است.

>>>   محمد اکرام اندیشمند
این تصویر صحبت رئیس جمهور غنی را با مردم در حالی نشان می دهد که سه فرد امنیتی محافظ رئیس جمهور بگونۀ عجیبی با چشمان خود مراقب مردم هستند. این تصویر در واقع توهینی توام با استهزا و تمسخر به مقام ریاست جمهوری و دولت افغانستان است که ظاهراً در یک نظام مردم سالار و مبتنی بر دموکراسی قرار دارد. بدون تردید افزون بر این سه نفر، افراد زیاد امنیتی دیگر هستند که این مجلس را اینگونه چهارچشمی زیر نظر دارند و مراقبت می کنند، اما در تصویر نیامده اند.
تمام افرادی که این جا در ملاقات با رئیس جمهور می آیند از چند بازرسی امنیتی عبور می کنند و افزون بر آنکه در ملاقات ها با دقت گزینش می شوند، بصورت دقیق مورد بازرسی قرار می گیرند. هر کسی که این مشوره را داده باشد و یا آنکه خود رئیس جمهور غنی تصمیم گرفته باشد تا افراد امنیتی در داخل مجلس و آن هم اینگونه و در صدرمجلس و مقابل مردم، مردم را این چنین زیر نظر بگیرند، یک مشورۀ غلط و یک تصمیم نادرست و غلط است. این، یک توهین آشکار به مقام ریاست جمهوری، به دولت و به مردم است که باید از آن احتراز شود.

>>>   حال چال و فریب دیگر خارجیان که چطور گرو اجیر خود را بالای مردم افغانستان بقبولانند

>>>   بلی راست میگوید چون آرمان های شان بالای همین گروه ها برآورده میشود همیشه دشمنان ما از همین گروه ها به نفع خودشان بهره برداری میکنند. باید هم چنین بگویند خجالت هم نمیکشند.
چی خوب است و یا چی بد این را بگذارید که این ملت رنج دیده تصمیم بگیرد نه شما ها .
ما هم میتوانیم تصمیم بگیریم که چی خوب است وچی بد این تصمیم به شما نمانده. وقتی دیپلومات ها در مزار شریف کشته شدن این گروه یاغی و باغی بودند یک باره گی چی باعث شد که این ها خوب شوند. حتمآ کاسه زیر نیمکاسه وجود دارد

>>>   خدا کفن کش سابق رو ببخشه ، احترام به لباس آخرت یه شخصی متوفا رو داشته و انرا ارزش مال دنیا و آخرت می دانست ، و پاره نمی کرد ، و کقن کش ؟؟ خدا لعنتش کند که احترام و ارزش لباس آخرت که چی ، حتی به شخصی مرده هم رحم نمی کند .

>>>   دیپلمات های ایرانی در مزارشریف توسط طالبان پاکستان شهید شدند نه طالبان افغانستان


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است