تشکیل هیات بررسی بمبارد مکتب قندوز
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۲۸    ۱۳۹۶/۴/۲۵ کد خبر: 135936 منبع: پرینت

نیروهای حمایت قاطع مکتب خواجه مشهد را در نزدیکی دفتر والی قندوز بمباران کردند و هیاتی از سوی وزارت دفاع ملی برای بررسی بمباران مکتب مرکز قندوز گماشته شده است.

محفوظ الله اکبری، سخنگوی زون 808 اسپین زر، درخصوص بمباران مکتب خواجه مشهد در مرکز قندوز می گوید که حمله هوایی از سوی نیروهای حمایت قاطع به هدف مکتب خواجه غلتان که در ساحه عملیات و خارج از شهر موقعیت دارد، راه اندازی شده است اما بنا بر گزارش موقعیت غلط، مکتب خواجه مشهد، در مرکز شهر قندوز هدف قرار گرفته شده است.

این رویداد یک زخمی داشته است و خسارات جدی به مکتب و زیرساخت های آن وارد شده است.

سال گذشته نیز بیمارستان پزشکان بدون مرز مورد حمله هوایی نیروهای آمریکایی قرار گرفت که بعدها نیروهای خارجی آن را حمله اشتباهی گفتند و از آن پوزش خواستند.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حملات نیروهای خارجی
قندوز
نظرات بینندگان:

>>>   انان میدانستند که ان مناطق مسکونی است دروغ می گویند.
حبیب الله یوسف زی

>>>   Soraya Baha
أمريكا چند مليون دالر براي بهبود وضع زنان افغانستان اختصاص داد، بي درنگ بي بي گل غني پايش به أمريكا رسيد و خود را رييس سازمان زنان جا زِد و پول ها را گرفت و در كابل با زهره يوسف و فرخنده نادري به نام زنان بينواي افغانستان غارت كردند، مرتضوي مرتجع پاسخ پول لورا غني را بگيرد ،

>>>   من شخصاً موضع‌گیری‌های اخیر استاد عطامحمدنور را تائید می‌کنم، زیرا یکی از انتقادهای اساسی جوانان منحیث المجموع در چند سال اخیر همین بوده است که چرا بزرگان و رهبران ما در برابر یکه‌تازی‌های چندتا آدم دیسانت شده و بی‌ریشه تا این حد از موضع ترس و جُبن و عدم احساس مالکیت برخورد می‌کنند. ما از همان اول می‌گفتیم که اگر پشت چند مقام حکومتی که از مشروعیت لازم سیاسی نیز برخوردار نیستند، کل دنیا هم با تمام امکانات مادی و معنوی‌شان بیایستد و از موضع نادرست آنان حمایت کنند، اما به خواست و مطالبات عموم مردم تمکین نکنند، به زودی ما شاهد افول و زوال شان خواهیم بود.
ازین‌رو شخصن از موضع‌گیری اخیر استادعطامحمد نور و در مجموع جریان‌های که علیه اسبتداد فردی و ساختاری در کشور قد علم می‌کنند و بخاطر شکستن طلسم مجازی استبداد قومی و هموارسازی راه برای تغییر نظام سیاسی غیرمتمرکز مبارزه صادقانه می‌کنند حمایت مى كنم. اما به نظر من این مبارزات نباید تنها به حرف و کلمات محدود بماند و باید مراحل بعدی و عملی آن نیز به منصه اجرا گذاشته شود.
از نظر ما تمرکز قدرت مایه و منبع تمامی از نابسامانی ها در کشور می باشد، بنابرین تاکید می‌کنم که مشکل اساسی ما در افغانستان بیش از آنکه معطوف به افراد باشد، متوجه ساختارهاست ؛چون شما اگر در همین ساختار مترکز سیاسی هرکسی یا هرفردی را بیاورید، آن فرد با گذشت چند روز به یک دیکتاتور تمام عیار مبدل خواهد شد و تا زمانیکه این ساختار باقی بماند هرنوع تلاش و تقلای سیاسی جهت آوردن اصلاحات و تحقق دموکراسی یک امر عبث و بی‌نتیجه خواهد بود.
هارون معترف


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است