گذار داعش از تروریسم جنگی به اقدامات تروریستی
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۰۷    ۱۳۹۶/۴/۲۶ کد خبر: 135955 منبع: پرینت

هفته نامه روسی آرگیومنتی ایفاکتی نوشت: شکست کامل گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه حتمی است، ولی با از دست دادن مناطق تحت کنترل فقط به انجام اقدام های تروریستی متوسل می شود.

هفته نامه آرگیومنتی ایفاکتی در تازه ترین شماره نوشت: یک گروه سوری مرگ ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش را تایید کرد. پیشتر هم وزارت دفاع روسیه اعلام کرده بود، وی احتمالا در حمله موشکی نظامیان روسی جان باخته است.

نشریه روسی افزود: بنا به گزارش های انتشار یافته، بسیاری از دیگر افراد کلیدی داعش هم با البغدادی در بمباران کشه شده اند و یکی از شبکه های تلویزیون ایران نیز اواخر ماه ژوین جسد فردی را نشان داد که ظاهر شبیه البغدادی داشت.

سیمون باغداساروف مدیر مرکز مطالعه کشورهای خاورمیانه و آسیای مرکزی در باره وضعیت کنونی این گروه تروریستی به هفته نامه روسی گفته است: داعش هسته مرکزی خود را کامل از دست داده و از کادر مدیریتی رده بالا کسی باقی نمانده است، اما تروریست ها بدون این افراد نیز به فعالیت خود هرچند محدودتر ادامه می دهند.

کارشناس روس در مورد ماهیت این گروه تروریستی خاطر نشان کرد: داعش مخلوطی از گروه‌های افراط گرا، اعضای حزب بعث و افسران ارتش صدام است. بنیانگذاران این گروه تروریستی افراد مذهبی نبودند، ولی از دیدگاه تند به عنوان باور مناسب برای پیشبرد مقاصد استفاده کردند.

وی افزود: بنابر این نمی توان گفت البغدادی ستون فقرات داعش بود و پس از مرگ او این گروه تروریستی یتیم می ماند، زیرا در جریان نبردهای سال های اخیر در عراق و سوریه به ویژه چند ماه پیش بیشتر اعضای به اصطلاح شورای نظامی داعش کشته شدند.

هفته نامه آرگیومنتی ایفاکتی در پایان نوشت: بزودی اراضی اشغال شده از سلطه داعش خارج می‌شود، اما پیروزی نظامی صرف برای از بین بردن این گروه تروریستی خطرناک کافی نیست، زیرا پس از شکست، اعضای آن به اجرای عملیات تروریستی روی می آورند و متاسفانه هنوز بخشی هر چند کوچک از سنی ها در عراق و سوریه از آن حمایت می‌کند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
داعش
تروریست
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است