والی بلخ: شرکای بین المللی با ایتلاف طرف نشوند
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۳۹    ۱۳۹۶/۴/۲۶ کد خبر: 135964 منبع: پرینت

اگر به خواست های ایتلاف نجات افغانستان رسیدگی نشود، ایتلاف رسیدن به خواست هایش را از هر راه ممکن امتحان می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان(afghanpaper)، عطا محمد نور، والی بلخ در نخستین سخنرانی اش بعد از تشکیل ایتلاف نجات افغانستان در مراسمی در مزار شریف بیان کرد که ایتلاف نجات افغانستان شکننده و بین اشخاص محدود نیست بلکه چهره های مردمی و شاخص ولایت های قندهار، هلمند و ننگرهار از جنوب و شرق نیز در آن حضور دارند چراکه تمام کشور اکنون از عملکرد حکومت به ستوه آمده اند.

والی بلخ در خصوص بی طرف بودن کشورهای خارجی در قضایای افغانستان اظهار کرد که کشورهای خارجی نباید به دسیسه حلقاتی در داخل در برابر ایتلاف نجات قرار بگیرند که اگر این کشورها بی طرف نمانند، ایتلاف ممکن از بعضی کشورها درخواست کمک کند اما مزدور هیچ کشوری نخواهد شد.

وی در واکنش به اظهارات رییس جمهور درخصوص ایتلاف شکل گرفته بیان کرده است که قدرت اکنون میان چهار نفر مشخص تقسیم شده است. دزد کسانی هستند که قدرت و تدارکات را در دست دارند و شریک قراردادهای میلیونی هستند.

نور در باره ایتلاف نجات برای افغانستان می گوید که تصمیم برای اعلام موجودیت ایتلاف در کابل را پس از رایزنی با مردم خواهند گرفت.

والی بلخ همچنین در خصوص وجود داعش در افغانستان اظهار کرد که فعالیت این گروه تروریستی در بخش هایی از افغانستان، نتیجه سیاست های استبدادی حکومت است و این حکومت باید پاسخ بدهد که چرا با وجود این همه جنگ افزار و فن آوری پیشرفته، ناامنی ها گسترش یافته است.

این مقام همچینن خاموشی رییس اجرایی را در برابر سرکوب معترضان ضایع شدن حق رای کسانیکه به وی رای دادند می خواند و می گوید که این سکوت شرم آور تنها برای چند کرسی و معاش است.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عطا محمدنور
ایتلاف نجات
نظرات بینندگان:

>>>   اګر نی باز به کوه بالا میشوم

>>>   غربیها برای منافع خود از حکومت دست نشانده دیکتاتور حمایت میکند

>>>   راست میگه ، آنها لیتیم کار دارن یا ائتلاف ؟؟ لیتیم خودرا ببرید و ازین اختلافات ماهی بگیرید

>>>   اگر به خود هم یک قرارداد که پول خوب داشته باشد زبان ات بکلی لخزش پیدا میکند ،کمی بحال آه ودقت بیشتر بخرج ده تا عاقل گردی ،عاقلان نیک سخن میکویند ونیک میندیشند ودر حالت غیض وغضب از عقل سالم استفاده میکنند وتوهین وتحقیر سیاسی به کسی نمیکنند .
عبدالله ریحان

>>>   عطا نور ازین طمطراق های بیجا باید صرف نظر کند، زیرا او میداند که نبضش (شماره های بانکی اس) بدست همین خارجی هاست. اگر زیاده روی کند، شماره ها باز مسدود می شوند.

>>>   سلام به همه
تا حال شما که مزدور خارجیا نه بودی وبعد از این میخواهید که مزدور شوید یعنی کمک از بیرون طلب کنید.بسیار خوب.
از چهل تا کمک اخذ کردی
که باقی مانده.
وگر شما به بازو و چاکری خارجی ها به کرسی نه می رسیدی.صد سال دیگر هم این دریشی لکس را به تن نه می کردی. ودر کوههای بدخشان و پروان پشت یک لقمه نان سرگردان میبودی.
وسلام
امید متن نشر شود.
باز محمد از غور

>>>   سقاوبچه هاوغلام بچه هاهمه حالاآدم شده در حالیکه نصف مزارو بامیان را غصب کرده اند سخن از عدالت و پاکی میزنند

>>>   وقتی غژ دی نیشین های پای لچ به ریس جمهور می رسند بلاخره سقاوي ها که شاهزادهبدنیا آمدن. آن اسم را یعنی دزد راهزن این گپ ها را قسم خور عهد شکن یعنی نادر غدار بالای حبیب الله گذاشته بود . پدر حبیب الله سقاو . آب رسان پیغمبر خدا گفته آب دادن به دیگران ثواب دارد به اندازه این که سه دفه مراسم حج را بجا کرده باشید اما نادر که بود زاده شده در هندوستان هیچ کس نمی دانست اصل و نسب چیکاره بود هندو بود ویا مسلمان


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است