9 دختر عربستانی به زندان منتقل شدند
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۲۳    ۱۳۹۶/۴/۲۶ کد خبر: 135975 منبع: پرینت

مقامات سعودی 9 تن از دختران کانون اصلاح و تربیت مکه را که نسبت به وضعیت این مرکز معترض بودند، بازداشت کردند و به زندان انداختند.

روزنامه‌های سعودی در گزارشی از اعتراض 11 تن از دختران کانون اصلاح و تربیت شهر مکه و اقدام آن‌ها در شکستن شیشه‌ها و درب‌های این مرکز خبر دادند.

به نوشته نشریات سعودی، دختران نگهداری شده در کانون اصلاح و تربیت شهر مکه به شرایط نامساعد اعمال شده بر آنها، و سو رفتار مدیریت و کارکنان این مرکز و بی‌توجهی مستمر به این موضوع معترض بودند. اما در واکنش به این اقدام، نیروهای امنیتی با یورش به این مرکز، 9 تن از دختران معترض را بازداشت کرده و به زندان افکندند.

رییس یکی از انجمن‌های فعال در زمینه حقوق بشر سعودی که به طور خاص نسبت به بهبود وضعیت و شرایط کانون اصلاح و تربیت دختران شهر مکه توصیه‌هایی را به مدیریت این مرکز ارایه داده بود، در گفتگو با نشریات سعودی گفته است که مسوولان این مرکز نسبت به توصیه‌های ارایه شده برای اصلاح وضعیت اداری و پرورشی این مجموعه و تامین خواسته‌های دختران بی‌توجهی کرده است.

وی گفت: متاسفانه 9 تن از دختران به خاطر حوادث روز جمعه به زندان افکنده شده‌اند و این نشانه ناتوانی کانون در زمینه توجه به خواسته‌های دختران و درک شرایطی است که موجب شده است کارشان به کانون اصلاح و تربیت کشیده شود.

وی ابراز امیدواری کرد که وزارت کار و توسعه اجتماعی عربستان اهتمام ویژه‌ای برای بررسی وضعیت پرورشی و اجتماعی این مراکز به خرج دهد.

این در حالی است که وزارت کار و توسعه اجتماعی دختران بازداشت شده را به عدم رعایت قوانین و مقررات متهم کرده و 9 تن از آنها را به زندان انداخته است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مکه
زندان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است