طرح‌های شهرک‌سازی اسراییل 3 برابر شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۰۹    ۱۳۹۶/۵/۱۶ کد خبر: 136813 منبع: پرینت

گزارش‌ها نشان می‌دهد که طرح‌های شهرک‌سازی اسراییل در اراضی اشغالی فلسطین طی 6 ماهه سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 3 برابر شده است.

بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که طرح‌های شهرک‌سازی اسراییل از آغاز سال جاری میلادی تا پایان ماه ژوییه گذشته تا بیش از 3 برابر تعداد طرح‌های ارایه شده در سال 2016افزایش یافته است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، گزارش هفتگی «دفتر ملی دفاع از سرزمین و مقابله با شهرک‌سازی» سازمان فتح درباره شهرک‌سازی‌های اسراییل نشان می‌دهد که این رژیم در نیمه نخست سال 2017 جاری فعالیت‌های شهرک‌سازی خود در کرانه باختری و به ویژه بخش شرقی قدس را افزایش داده است.

در این گزارش آمده است که دولت نتانیاهو از هیچ تلاشی برای تشدید شهرک‌سازی فروگذار نمی‌کند و نخست‌وزیر اسراییل هفته گذشته در اقدامی تحریک‌آمیز، سنگ بنای شهرک صهیونیست‌نشین جدیدی را که شامل بیش از 1000 واحد مسکونی جدید است را در منطقه «بیتار عیلیت» واقع در جنوب شهر بیت لحم در کرانه باختری بنیان نهاد.

گزارش دفتر ملی دفاع از سرزمین و مقابله با شهرک سازی ساف، از اقدام نتانیاهو در «افتخار» به دستاوردهای خود در زمینه شهرک‌سازی و درخواست احداث شهرک جدید برای ساکنان شهرک تخلیه شده «عمونا» انتقاد کرد.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است که وزارت جنگ اسراییل ابه تازگی از اتمام احداث بخشی از دیوار نژادپرستانه حایل به طول 42 کیلومتر در اراضی جنوب کرانه باختری خبر داده است.

بر اساس این گزارش، بخش تکمیل شده دیوار حایل، روستای ترقومیه در شمال غرب الخلیل را به گذرگاه «میتر» در جنوب این شهر متصل می‌کند. طول این دیوار پس از تکمیل تمامی بخش‌های آن به 712 کیلومتر خواهد رسید.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اسراییل
فلسطین
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است