مخالفت سوسیال دمکرات‌های آلمان با هدف ناتو
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۲    ۱۳۹۶/۵/۱۶ کد خبر: 136814 منبع: پرینت

حزب سوسیال دمکرات آلمان مخالفت خود را با طرح ناتو برای افزایش هزینه‌های نظامی تا 2 درصد تولید اقتصادی کشورهای عضو اعلام کرده است.

به گزارش رویترز، سوسیال دمکرات های آلمان روز یکشنبه هدف تعیین شده از سوی ناتو برای افزایش هزینه های نظامی تا 2 درصد تولید اقتصادی را رد کردند و آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان را به خاطر کوتاه آمدن در برابر درخواست های دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا مورد سرزنش قرار دادند.

در حالی که کمی بیش از یک ماه زمان به برگزاری انتخابات سراسری آلمان فرصت باقی است، مارتین شولتز رهبر حزب سوسیال دمکرات و توماس اوپرمن رهبر سوسیال دمکرات ها در پارلمان شدیدترین انتقادات خود علیه مرکل؛ هزینه های نظامی ناتو و وزیر دفاع آلمان مطرح کرده اند.

این 2 مقام ارشد حزب سوسیال دمکرات تاکید کردند: ما یک نه آشکار به درخواست ترامپ برای افزایش هزینه های نظامی ناتو تا 2 درصد تولید اقتصادی، می گوییم. این نه تنها یک هدف غیر واقعی بلکه یک هدف نادرست است.

مقام های آمریکایی خیلی قبل تر از آنکه ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر به قدرت برسد، آلمان را برای افزایش هزینه های نظامی تحت فشار قرار داده بودند.

رهبران حزب سوسیال دمکرات که در نظرسنجی های اخیر 15 درصد از حزب دمکرات مسیحی به رهبری مرکل عقب تر هستند، بر این باورند که آلمان باید هزینه های نظامی خود را 2 برابر افزایش دهد تا به هدف مورد نظر ناتو دست یابد. این اقدام موجب خواهد شد تا آلمان به قدرتمندترین ارتش اروپا تبدیل شود، اقدامی به که باور رهبران حزب سوسیال دمکرات، با توجه به تاریخ آلمان نازی، کسی خواهان آن نیست.

رهبران سوسیال دمکرات تصریح کردند: آلمان باید به جای افزایش هزینه های نظامی خود در ناتو، به دنبال ایجاد یک اتحاد دفاعی و در نهایت یک ارتش اروپایی باشد.

آنها در ادامه افزودند: مرکل و حزب دمکرات مسیحی خودشان را در برابر ترامپ تحقیر کردند، ان هم با پاسخ مثبت دادن به درخواست تحریک آمیز ترامپ برای افزابش هزینه های نظامی تا 2 درصد تولید اقتصادی.

زیگمار گابریل وزیر اقتصاد آلمان نیز که رهبر سابق حزب سوسیال دمکرات است از هدف هزینه های نظامی ناتو انتقاد کرده ولی انتقاد شولتز و اوپرمن صریح تر بوده است.

مرکل که قصد دارد در انتخابات 24 سپتامبر بار دیگر به قدرت برسد، قول داده است تا به هدف تعیین شده ناتو برای افزایش هزینه های نظامی دست یابد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
المان
ناتو
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است