خطر توقیف 109 میلیارد دالر روسیه در آمریکا
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۲۰    ۱۳۹۶/۵/۱۷ کد خبر: 136844 منبع: پرینت

با توجه به علاقه آمریکا به توقیف اموال کشورهای مخالف، روسیه با مساله حفظ دارایی 109 میلیارد دالری خود و همچنین خطر توقیف آنها مواجه است.

میخاییل دلیاگین رییس انستیتو جهانی شدن روسیه روز دوشنبه در مقاله ای در روزنامه کامسامولسکایا پراودا نوشت: اقدامات متقابل روسیه شامل اخراج بیش از نصف کارکنان سفارت آمریکا و توقیف املاک دیپلماتیک این کشور در مسکو، صحیح اما تاخیر داشت و ناکافی بود.

دلیاگین افزود: تاخیر در اقدام روسیه روشن است، طرف روسی بجای واکنش به خودداری آمریکا از لغو تحریم های قبلی که به غارتگری شباهت دارد، به اقدام های جدیدی پاسخ می‌دهد که سبب شده روابط 2 کشور تا سطح کیفی جدیدی سقوط کند.

کارشناس روس نوشت: افزون بر این، اقدامات روسیه جزیی بود، زیرا ویلای دوم سفارت آمریکا را توقیف نکرده و به آمریکایی‌ها اجازه داد، همه لوازم انبار را تخلیه کنند، یعنی لطمه واقعی به آنها وارد نشد.

وی در ادامه مقاله خود تاکید کرده است: مساله اصلی این است که امروز روسیه نه با ضرورت حفظ آبرو یا تعیین شکل روابط با آمریکا بلکه با مساله نجات دارایی های خود مواجه شده است.

دلیاگین یادآوری کرد: 109 میلیارد دالر یعنی بیش از یک چهارم ذخایر بین‌المللی روسیه در اوراق دولتی آمریکا سرمایه گذاری شده و واشنگتن می‌تواند هر زمان توقیف کند، زیرا پیشتر دهها میلیارد دالر کوریای شمالی و سوریه را بلوک کرده است.

رییس انستیتو جهانی شدن روسیه در پایان نوشته است: اقدام با تاخیر که به شیوه عمل بوروکراسی مسکو تبدیل شده است، می‌تواند زیان های سنگینی داشته باشد، زیرا توقیف دارایی های روسیه در آمریکا می‌تواند سقوط ارزش روبل را در پی داشته باشد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
روسیه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است