سرمایه خانواده رییس جمهور آذربایجان در اسراییل
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۰    ۱۳۹۶/۵/۱۷ کد خبر: 136874 منبع: پرینت

وزیر گردشگری اسراییل یاریو لوین (Yariv Levin) در کنفرانس خبری که روز گذشته در تل آویو برگزار شد در جمع خبرنگاران اعلام کرد:امروزه اسراییل از شرایط بسیار مناسبی برای جذب سرمایه خارجی و توریست برخوردار است.

ما آماده ایم انواع خدمات درمانی و توریستی را به رهبران کشورهای مختلف با تامین امنیت در بالاترین سطح استاندار جهانی ارایه دهیم. بسیاری از مقام های کشورهای مختلف نیز سرمایه گذاری های قابل توجهی را در حیفا و تل آویو انجام داده اند.

وی در پاسخ به سیوال خبرنگار ما مبنی بر ذکر یکی از این موارد گفت: به عنوان مثال همسر و فرزند رییس جمهور آذربایجان چند ماه پیش در سواحل توریستی حیفا، یک ویلای با شکوه به ارزش 6 میلیون دالر خریداری کرده اند و به درخواست دولت آذربایجان تامین امنیت این ویلا توسط نیروهای امنیتی اسراییل انجام می شود.

طبق بررسی های صورت گرفته توسط خبرنگارها آرتز اعضای خانواده رییس جمهور آذربایجان علاوه بر اقامت درمانی و توریستی بخشی از دارایی شخصی خود را که چیزی حدود 600 میلیون دالر تخمین زده می شود در بورس اسراییل سرمایه گذاری نموده اند.

حیدر علی اف فرزند جوان رییس جمهور آذربایجان نیز از چند ماه پیش در این ویلا مستقر شده و تحت نظر پزشکان برجسته اسراییلی گرفته و در این مدت بیماری صعب العلاج وی نیز به طور کامل درمان شده است.

ضمنا همسر رییس جمهوری اذربیاجان و رییس بنیاد خیریه حیدرعلی اف طی 5 سال گذشته سرمایه گذاری قابل توجهی در اسراییل انجام داده و همکاری نزدیکی نیز با بنیادهای خیریه اسراییلی داشته است.

بررسی ها ما همچنین نشان میدهد که حیدر علی اف فرزند جوان رییس جمهوری آذربایجان چندین ویلای گران قیمت در دبی, لندن, لس انجلس و استانبول مجموعا به ارزش 750 میلیون دالر در اختیار دارند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آذربایجان
اسراییل
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است