مردم آلمان به توسعه یک انبار شیمیایی نظامی آمریکا
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۰۹    ۱۳۹۶/۵/۱۸ کد خبر: 136912 منبع: پرینت

ساکنان جنوب غرب آلمان به توسعه مجموعه انبار شیمیایی نظامی آمریکا در محل زندگی خود اعتراض داشته و نگران سلامتی و ایمنی خود هستند.

به گزارش اسپوتنیک، مردم ناحیه کنت در جنوب غرب آلمان نسبت به توسعه یک انبار شیمیایی آمریکا در منطقه خود (که باعث تبدیل شدن آن به بزرگترین انبار مواد شیمیایی ارتش آمریکا در اروپا خواهد شد) به شدت اعتراض دارند.

از سال 2013 این انبار مواد شیمیایی مانند مواد افزودنی سوخت و عوامل یخ زدایی مورد نیاز ارتش آمریکا در سراسر اروپا را تامین کرده است.

این درحالی است که ارتش آمریکا در تلاش است تا ظرفیت فعلی خود را 27 برابر افزایش داده و از 70 تن فعلی به 1900 تن برساند. طبق برنامه های تعریف شده این انبار نه تنها مواد روغنی و تیلی را در اختیار نیروهای آمریکایی قرار خواهد داد بلکه 50 تن از مواد شیمیایی به شدت خطرناک مورد نیاز آنها را نیز تامین خواهد کرد.

این انبار ارتش آمریکا در حومه شهر گرمرشیم قرار دارد که دارای حدود 20 هزار نفر جمعیت است. بخش لجستیک ارتش آمریکا درخواست صدور مجوز برای فعالیت خود را از مقام های این منطقه داشته است.

با اینحال در این درخواست به نوع ماده‌های سمی و شیمیایی اشاره نشده و مردم این منطقه به شدت نگران ماهیت اصلی این مواد و میزان خطر آنها برای ساکنان شهر هستند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
المان
امریکا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است