امارات 18 زندان مخفی را در یمن اداره می کند
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۱    ۱۳۹۶/۵/۱۸ کد خبر: 136915 منبع: پرینت

برخی گزارش های رسانه ای حاکی از وجود 18 زندان سری و مخفی در یمن است که توسط امارات اداره می شود.

نشریه فرانسوی لوموند روز سه شنبه به نقل از گزارش های رسانه ای و حقوقی از وجود 18 زندان مخفی در یمن خبر داد که توسط امارات اداره می شود.

بنابراین گزارش؛ در تحقیقاتی که از داخل زندان ها صورت گرفته و نیز انجام پرسش از زندانیان یمنی که برخی از آنان به عربستان و یا امارات منتقل شدند، محققان آمریکایی نیز در اداره این زندان ها مشارکت کرده اند.

لوموند در ادامه این گزارش افزود: در تحقیقات صورت گرفته در باره بحران یمن مشخص شد که امارات هدف آشکاری در یمن دارد که همان جنگ با جنبش 'انصارالله' است و هدف دیگرش جنگ با حزب اصلاح و مبارزه با گروه اخوان المسلمین است.

این روزنامه فرانسوی نوشت: امارات از جنبش ابوالعباس که با حزب اصلاح می جنگد حمایت می کند و حزب اصلاح نیز توسط سعودی ها پشتیبانی می شود و ریاض در گذشته آنان را به سلاح مجهز کرده بود.

لوموند اختلاف بین ابوظبی و ریاض در یمن را تنها بین آنها ندانسته و تاکید می کند که بحران یمن عمیق تر از اختلاف بین اهل سنت و شیعه است.

در ادامه این گزارش آمده است، تحقیقات صورت گرفته از سوی خبرگزاری آسوشیتدپرس وجود یک شبکه زندان های مخفی در یمن را نشان می دهد که توسط امارات اداره می شوند و بازداشت شدگان در این زندان ها در معرض انواع شکنجه ها قرار داشته اند.

این خبرگزاری اعلام کرد که اسناد و مدارک و تحقیقات حکایت از ناپدید شدن صدها تن در این زندان ها دارد که بعد از بازداشت های خودسرانه در چارچوب تعقیب نیروهای القاعده در این زندان ها محبوس شده اند.

بر اساس این تحقیقات، در این زندان ها مواردی از شکنجه های وحشیانه تا حد سوزاندن افراد در آتش نیز وجود داشته است.

این تحقیقات نشان می دهد که این زندان ها در داخل پایگاه های نظامی، فرودگاه ها، برخی بنادر یمن و حتی در میان ساختمان های مسکونی قرار گرفته اند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عربستان
یمن
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است