داعش از شیعه های افغانستان انتقام می گیرد
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۰۸    ۱۳۹۶/۵/۱۸ کد خبر: 136922 منبع: پرینت

تصاویر جانسوز و غمبار هموطنانم را در میرزاولنگ دیدم. آنچه دیدم فراتر از تلفات نظامیان متخاصم در میدان های جنگ است. این نسل کشی است جنوساید است.
تسلیت گفتن دردی را دوا نمی کند باید تدابیر جدی اندیشید.

من در باره ی این اتفاقات و روش ها و استراتژی های پیش گیرانه ی که باید اتخاذ می شد هفده سال است که سخن می گویم.
در باره ی این تدابیر و راه حل ها به مناسبتی در منزل استاد خلیلی نظریاتم را گفته بودم و همینگونه با همه ی سران ای که حالا سر و صدا به راه انداخته اند.

به هر حال نمی خواهم به آن بحث ها و گفته ها بپردازم اما به صراحت می گویم لبه ی تیزی نبرد های داخلی افغانستان متوجه هموطنان شیعه مذهب ما است. گروه ها و نیرو های جنگی ای که در عراق و سوریه شکست خورده اند به فکر انتقام جویی و کشتار شیعه ها در افغانستان شده اند.
خطر بسیار جدی است و شیعه های افغانستان آماج اصلی این حملات و خطر ها اند.

رژیم کابل آشفته تر و ناتوان تر از آن است که بتواند از این کشتار ها جلوگیری کند. در عین حال دستگاه امنیتی و دفاعی رژیم مالامال از نیروهایی است که تفکر داعشی دارند و در میان این نیرو ها کم نیستند افراط گرا هایی که شیعه ها را حتی مسلمان نمی دانند و طبعا مایل به دفاع از اهل تشییع نخواهند بود.

مناطق هزاره نشین باید خود به فکر دفاع از خود باشند و چهار چوب های حقوقی و قانونی آن را و ساختار های امنیتی آن را خودشان باید تعیین کنند و برای ایجاد ساختار هایی که خود تصمیم گیرنده باشند و بودجه داشته باشند اندیشه کنند، ورنه فردا دیر خواهد بود.

برای همه ی شهدا درود میفرستم.

لطیف پدرام


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
شیعه ها
داعش
نظرات بینندگان:

>>>   غیر از اوغونون چتل به خدا اگر کسی دیگه باشند. همین طالبان است. همین ....وحشی است. اسم شان را بدل کرده اند.
سایر اقوام متحد شوید و از جان و ناموس و اموال خود دفاع کنید.
تا به کی یک ....وحشی بر همه حاکم باشند و هرکاری که دل شان خواست بکنند؟؟!!
زلمی از بدخشان

>>>   Abdullah
چهره هاي سياه را بشناسانيد!
عجيب است كه رمضان بشر دوست و سيما سمر از قتل عام ولايت سر پل تا همين لحظه خبر ندارند. اگر بيني يك طالب از پيش يك تاجيك يا يك هزاره خون شود صداي لچري اين دو روسپي سياسي از تمام رسانه هاي دنيا شنيده ميشود، اما حالا سكوت كرده اند.

>>>   من با پدرام موافق نیستم چون این جنگ نه جنگ شیعه و سنی است نه جنگ هزاره و پشتون نه جنگ تاجک اوزبک است در اصل این جنگ جنگی مفادات همسایه ما است که چطور نفاق بیاندازد و این گاوی شیری را بدود ای برادر دشمن آب خیت میکند تا ماهی بیگیرد و انسان های خاین غلام و ناموس فروش هم زمینه سازی دارند چون به خاطر منافع دیگران درین کشور شیعه با سنی هزاره با پشتون تاجک با اوزبک همه وهمه باید در جنگ باشند به خاطری اگر شعله های جنگ زبانه میکشد پس بند های آبی که در شرف ساختن هست انجام نمییابد و هزار ها کاری که بر منافع همسایه برابر نیست به پیش نمیرود اگر این جنگ ها ادامه داشته باشد این آب های مفت باز برای چهل سال دیگر بالای عرب ها فروخته می‌شود.
من از آقای اشرف غنی خواهشمند که این چوکی وزارت دفاع را بدهد دست جناب پدرام باز معلوم میشود حرف مفت زدن تا عمل کردن چی قدر فاصله دارد.
به خداوند تبارک و تعالٰی قسم است تا این ملت همه از تاجک پشتون هزاره و اوزبک همه و همه دست به هم ندهیم تا که زنده هستیم این همسایه ها بالای ما شادیبازی میکنند.

>>>   منظور شما را فهمیدم و او هم فدرالی شدن است

>>>   این همه بد بختی پدرام و ضیا مسعود و دوستم بوجود آورده است. مگر یادتان رفته که شعار میدادید که ما دوباره بوظیفه های مان برگردانید یا اینکه جنگ های داخلی بوجود میآید. ...
با عث این همه بدبختی شما هستید و مردم مظلوم ما هر روز تاوان حماقت های شما را میدهند. شما برده ها و غلامان دستگاه های استخباراتی خارجی. خدا وند شما را به عذاب سخت گرفتار کند ان شاءالله.
علی امیدوار

>>>   داعش در کار نیست.فقط طالب جنایت کار .
مردم احمق نیستند که فریب بخورند .هدف پشتونیسم است وبس .
هزاره.

>>>   راست میگوید این برادری عزیز که همه اش همین اوغانها هستن زود تر در مقابل این اوغان های متعصب ....دست دست بکار شوید برادران هزاره فردا دیر است باارزوی پیروزی ملت هزاره

>>>   در تمام قضایای جنایت بشری و کشور طالبان ترورست و استخبارات ونظامیان پاکستان ویکتعداد خود فروخته شده داخل نظام ذیدخل هستند این یک حقیقت واضح است بعضی ها کریم خلیلی منفعت جو پول پرست قوم فروش را استاد میگویند نمیدانم از چه رهگذر انرا استاد میخوانند خواندن خلیلی بنام استاد توهین وتحقیر به استادان حقیقی و واقعی است خلیلی دریک چیز استادی دارد مردم فروشی بخاطر نفع شخصی خوداش درینکار مهارت خاص دارد که انرا استاد عوام فریبان گفته میتوانیم .

>>>   باید تشیع افغانستان مانند حزب الله لبنان دارای تشکیلات نظامی باشد تا اگر داعش و طالبان و اوغان ها به ما چب نگاه کردند چشمهایشان را از کاسه دربیاوریم بدهیم دستشان

>>>   پاسخ حرکت غیرمنطقی جناب محقق وعطا ودوستم است.

>>>   طالبان همه مجاهد هستند ودر برابر تجاوز امریکاو خایمالانیشان می جنگد تا اسلام زنده بماند

>>>   طالبان وداعشی ها ترسو وبی غیرت هستند وجدان وانسانیت ندارند. مدافعین مظلومین شیربچه های درنده داعش وطالب درراه هستند وظهور خواهند کرد وانتقام مظلومین را خواهند گرفت انشأالله


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است