آمریکا از رویارویی با کوریای شمالی خودداری می کند
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۵۵    ۱۳۹۶/۵/۱۹ کد خبر: 136936 منبع: پرینت

کوریای شمالی به دلیل ادامه چالش طلبی آمریکا به کابوسی برای آن تبدیل شده است تا جایی که مجله فارین پالیسی بهترین راه حل را همزیستی با کوریای شمالی و خودداری از رویارویی با آن اعلام کرد.

به گزارش روزنامه رای الیوم، کوریای شمالی به دلیل ادامه چالش طلبی آمریکا و پاسخ عملی به تهدیدهای آن از طریق افزایش آزمایشات هسته ای و موشک های بالستیک به کابوسی برای آمریکا و تیری در پهلوی آن تبدیل شده است تا جایی که مجله فارین پالیسی در مقاله ای مفصل به ارایه راه حلی برای این وضعیت اشاره کرد.

در مقاله این مجله که 2 تن از محققان سرشناس دانشکده نظامی ارتش آمریکا آن را تهیه کرده اند آمده است: بهترین راه حل برای دست برداشتن کوریای شمالی از سلاح اتمی و موشکی خود این است که به آن اجازه داده شود این سلاح ها را در اختیار داشته باشد.

تاکید وزیر خارجه کره بر دادن درس فراموش نشدنی به آمریکا

در این میان ری یونگ هو وزیر خارجه کوریای شمالی 2 روز پیش با صدور بیانیه ای از آمادگی کشورش برای دادن درسی فراموش نشدنی به آمریکا سخن گفت و تاکید کرد : برنامه اتمی کوریای شمالی و موشک های بالستیک موضوع گفتگو نیستند.

کوریای شمالی از مجازات‌های آمریکا ترسی ندارد

آمریکا در پاسخ به این تهدیدها به شواری امنیت و درخواست قطعنامه جدید مبنی بر تحریم های جدید علیه کوریای شمالی در ارتباط با ادامه برنامه موشکی متوسل شد، اما این مجازات ها ترسی در کوریای شمالی ایجاد نکرده و آن را به دست برداشتن از برنامه تسلیحاتی سوق نخواهد داد زیرا این برنامه ستون فقرات راهبرد دفاعی آن به شمار می آید.

شکست سنگین و پرهزینه دولت‌های آمریکا در قبال کوریای شمالی

دولت های آمریکا در طول 30 سال گذشته با هزینه های سنگین و تلاش های فراوان کوشیدند کوریای شمالی را از در اختیار داشتن سلاح اتمی بازدارند اما این تلاش ها همواره با شکست سنگین روبه رو شده است و نتایج کامل معکوس داشته است تا جایی که رهبر کوریای شمالی معادلات آمریکا را به هم ریخته و سلاح اتمی خود را توسعه بخشید و اکنون نیز موشک های بالستیک این کشور قادر به حمل کلاهک های هسته ای و حمله به عمق خاک آمریکا است چه برسد به توکیو و سیول.

در این میان مقاله فارین پالیسی مبنی بر لزوم همزیستی با کوریای شمالی و کنار آمدن با برنامه موشک های بالستیک آن و نیز گفتگو با این کشور به منظور عادی سازی روابط با آن یادآور مقاله مشابهی است که 5 سال پیش در مجله فارین افیرز منتشر شده و به این نتیجه رسیده بود که در برابر ایران به عنوان یک قدرت باید با آن همزیستی داشت نه رویارویی .

به هر حال چه بسا کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در چند ماه و یا چند سال آینده میزبان دونالد ترامپ باشد همانطور که رییس جمهور چین در سال 1972 در پکن از ریچارد نیکسون استقبال کرد و عادی سازی روابط بین 2 طرف کلید خورد.

با این توضیحات بهترین راه تعامل با زورگویی آمریکا زبان زور است نه اطاعات؛ روزهای آینده در این مورد قضاوت خواهد کرد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
کوریای شمالی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است