فناوری‌های موشکی پیشرفته آمریکا در راه کوریای جنوبی
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۰۰    ۱۳۹۶/۵/۱۹ کد خبر: 136937 منبع: پرینت

آمریکا در حال ارزیابی واگذاری فناوری موشک های پیشرفته به کوریای جنوبی است تا بتواند با فعالیت های نظامی و تسلیحاتی کوریای شمالی که به باور این دو کشور تهدیدآمیز است، مقابله کند.

همزمان کوریای شمالی اعلام کرده است حاضر به مذاکره در باره برنامه تسلیحاتی اتمی و موشکی بالستیک خود با این 2 کشور نیست.

«ری یونگ هو» وزیر خارجه کوریای شمالی از تحریم های شورای امنیت به رهبری آمریکا هم انتقاد کرده و گفته است که کشورش این عمل آمریکا را تلافی خواهد کرد.

پنتاگون اعلام کرده است که در حال بررسی ارایه خدمات و اطلاعات و فناوری های موشکی بالستیکی است که توان کوریای جنوبی را در برابر موشک های کوریای شمالی بالا ببرد.

در حال حاضر کوریای جنوبی می تواند بر اساس توافق 2 طرف (واشنگتن - سیول) در سال 2012 میلادی فقط برد موشکی معادل 800 کیلومتر داشته باشد که با فناوری جدید این توان به مراتب ارتقا خواهد یافت.

«جف دیویس» سخنگوی پنتاگون در اظهار نظری که تارنمای مورنینگ پست هنگ کنگ روز چهارشنبه به آن اشاره کرده، آورده است که آمریکا برای بالا بردن توان موشکی کوریای جنوبی از هیچ اقدامی دریغ نخواهد کرد.

از سوی دیگر همین نشریه نوشته است که بعید به نظر می رسد آمریکا بتواند با این فشارهای نظامی و اقتصادی چالش شبه جزیره کره را برطرف کند.

این گزارش یادآور می شود که کوریای شمالی تحت فشارهای فزاینده اقتصادی و نظامی آمریکا قرار دارد و این می تواند یک خطر بزرگ باشد و به همین سبب پیونگ یانگ اقدمات تلافی جویانه علیه واشنگتن را مطرح کرده است.

از سوی دیگر بالا بردن توان موشکی کوریای جنوبی و رویارویی 2 کره می تواند تبعات سنگینی برای شبه جزیره کره داشته باشد.

با این حال آمریکا می گوید که به درخواست کوریای جنوبی، فناوری های بیشتری برای افزایش برد موشکی در اختیار این کشور قرار می دهد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
موشک
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است