سوء استفاده دختر ترامپ از کارگران
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۲۷    ۱۳۹۶/۵/۱۹ کد خبر: 136944 منبع: پرینت

دختر دونالد ترامپ با جذب کارآموزان از شیوه‌های ناعادلانه برای ارتقای برند خود بهره می‌برد. طبق قانون کار در آمریکا کارآموزی همراه با پرداخت دستمزد است. با وجود این، در آوریل سال گذشته یکی از کارآموزان ایوانکا ترامپ فاش کرد که او هیچ دستمزدی به کارآموزانش نمی‌دهد.

«ایوانکا ترامپ»، دختر رییس جمهور آمریکا که این روز‌ها مشغول فعالیت در کاخ سفید و امور سیاسی است، فرصت چندانی برای رسیدگی به کسب و کار خود ندارد. به همین منظور او با انتشار یک آگهی استخدام در صدد جذب کارآموز در عرصه مُد است.

در این آگهی استخدام که در سایت مخصوص خود او منتشر شده، او به لیست کارآموزان مورد نیاز خود اشاره کرده است. با این حال، هیچ اشاره‌ای به میزان دستمزد رشته‌های مورد نیازش نکرده است.

طبق قانون کار در آمریکا کارآموزی همراه با پرداخت دستمزد است. با وجود این، در آوریل سال گذشته یکی از کارآموزان ایوانکا ترامپ فاش کرد که او هیچ دستمزدی به کارآموزانش نمی‌دهد.

پایگاه خبری فوربس گزارش داد: یک کارآموز بخش بازاریابی پیامی تحت عنوان «چگونه کارآموز بدون دستمزد نباشیم» در سایت ایوانکا ترامپ منتشر کرده و نسبت به بی توجهی ایوانکا به دستمزد کارآموزان اشاره کرده بود که این مطلب از سایت وی حذف شد.

این بانوی 35 ساله که هم اکنون در واشنگتن زندگی می‌کند و رییس جمهور آمریکا را در امور سیاسی و اقتصادی کاخ سفید همراهی می‌کند، به چند نیرو برای رتق و فتق امور مربوط به برند خود نیاز دارد. این در حالی است که به شیوه‌های ناعادلانه برای ارتقای برند خود بهره می‌برد.

بسیاری از قوانین کار در کارخانه چینی تولیدکننده پوشاک برند ایوانکا ترامپ رعایت نمی‌شود. طبق گزارش "انجمن کار منصفانه"، کارگران این کارخانه در ازای حدود 60 ساعت کار در هفته، فقط 62 دالر دستمزد دریافت می‌کنند.

چندی پیش نیز گاردین پس از مصاحبه با تعدادی از کارگران یکی از کارخانه‌های لباس‌های برند ایوانکا ترامپ در اندونزی اعلام کرد آنها مزد ساعات اضافه‌کار را نمی‌گیرند و ماهانه 173 دالر درآمد دارند. برخی از کارکنان نیز اظهار داشتند کارفرمایان آنها را با نام‌هایی مانند «حیوان»، «میمون» و «ابله» صدا می‌زنند.

او مادر 3 کودک و همسر «جرد کوشنر»، مشاور ارشد ترامپ است که موفق شده در بازار طراحی پوشاک، کیف و کفش و جواهرات نام خود را ثبت کند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
ترامپ
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است