داعش چگونه دختران آلمانی را جذب می کند
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۰    ۱۳۹۶/۵/۱۹ کد خبر: 136947 منبع: پرینت

دختران یک باره می خواهند که محیط مذهبی قطعی تر از آنچه در خانواده هست را بسازند و بطور مستقل به جستجوی برقراری تماس با سلفی ها می پردازد که آنها را به آسانی می توان در اینترنت پیدا کرد.

اسپوتنیک ضمن تحقیق اخیر به این نتیجه رسیده است که زنان جوان آلمانی گذارشان از چه طریقی به "دولت اسلامی" – داعش (سازمان تروریستی ممنوع شده در روسیه) می افتد و در آنجا چطور برده جنسی می شوند. کارشناسان در امور اسلامی حوادثی را بازسازی کردند که دخترهای بازداشت شده در عراق از سر گذراندند. یکی از آنها "لیندا" 16 ساله از سرزمین ساکسونی آلمان بود.

خانم "بیرگیت اِبِل" معلم و مبتکر جنبش "مخالفان قطعی" آلمان می نویسد: دختران یک باره می خواهند که محیط مذهبی قطعی تر از آنچه در خانواده هست را بسازند و بطور مستقل به جستجوی برقراری تماس با سلفی ها می پردازد که آنها را به آسانی می توان در اینترنت پیدا کرد. بعد از برقراری تماس، سلفی ها به رادیکالیزه کردن و شستشوی مغزی دخترها دست می زنند.

ابل در ادامه می گوید: واریانت احتمالی دیگر، دختری در حال بحران اخلاقی که خانواده از او مواظبت نمی کند و او علاقمند دین اسلام شده و به مسجد می رود و در آنجا جوان های مرد اسلامی با او وارد صحبت می شوند. به عقیده ابل تعداد این استخدام کنندگان سلفی موجود در شبکه های سازمان یافته اینترنتی در آلمان تا 650 نفر رسیده و آنها برای جامعه خطر بالایی تشکیل می دهند. این زن در باره "اثر رومیو" چنین اظهار کرد: مردان می دانند که دخترها می خواهند به سرعت ازدواج کنند و آنها در ضمن معاشرت با آنها همین را وعده می دهند.

تدارک سفر به "خلافت اسلامی" کار سودآور است

ابل می گوید: استخدام کنندگان آلمانی با خلافت اسلامی در خاور میانه، در سوریه و دیگر کشورها در حال تماس بوده و از این طریق پول در می آورند. چرا که آنها مسوول تامین نسل جوان داعش بوده و نقش وساطت در تماس با عروس های آینده با داعشی های جوان را ایفا می کنند.

اغلب در میان آنها افرادی از دنیای جنایتکاران دیده می شوند. ابتدا جوان های استخدام کننده با دختران یا در خانه های تیمی و یا در مدرسه های غیررسمی ملاقات می کنند و اگر کار پیش برود و میان دختر و مرد جوان مناسبات با اعتماد برقرار شود آنها در باره محل های مشخص ملاقات های آتی به توافق می رسند.

پس از این دختر راهی فرودگاه می شود. عمدتا افراد رادیکال دختر را هنگام سفر همراهی می کنند. قاعدتا همراه با دختر یک دختردوستی است که پیشتر رادیکال شده بود. خوب، "لیندا" از فرانکفورت به استانبول پرواز کرد و افرادی که با آنها در آنلاین چت آشنا شدند به او در تهیه بلیت کمک کردند.

دخترها به ترکیه می آیند و سلفی هایی که منتظر آنها هستند مسیر بعدی آنها را مشخص می کنند. ابل می گوید: افراد واسط، دختر را به سازمان ها یا اشخاص ذیربط تحویل می دهند و این اشخاص دختر را از طریق ترکیه به نواحی زیر کنترل داعش — عراق و سوریه می رسانند.

شهر غازی عینتاب ترکیه در 12 ساعت راه از استابمول قرار دارد و 15 کیلومتری مرز با سوریه است. به گفته ابل این مهمترین نقطه ترانزیتی داعشی ها است.

حتی نام این شهر برای طرفداران داعش در آلمان یک علمت و کد محرمانه است. به گفته ابل، ارتش سوریه به زحمت می تواند از این مرز دراز در سرزمین بیابانی حراست کند. من از محققان شنیدم که رفتن از غازی عینتاب تا نواحی تحت کنترل داعش هیچ مشکلی ندارد. تنها باید به راننده 25 یورو داد و رفت.
چه سرنوشتی نصیب دختر ها در خلافت اسلامی می شود؟

رسانه ها می نویسند که سرنوشت بسیار سنگینی نصیب دختر ها در خلافت اسلامی می شود. از این دخترها بعنوان برده جنسی یا ماشین بچه زایی استفاده می شود. به برخی از آنها وظایف درجه بالاتر محول می شود. مثلا برخی از آنها در پولیس امنیت اخلاقی کار می کنند. دیگران در صفوف داعش جنگیده و یا در دستگاه های تبلیغاتی اسلام گرایان دست به اقدام می زنند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
المان
داعش
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است